Бюро знахідок столичного метрополітену тепер працює на станції "Дорогожичі"

Бюро знахідок столичного метрополітену тепер працює на станції "Дорогожичі"

Бюро знахідок столичного метрополітену тепер працює на станції "Дорогожичі"
Фото:(ілюстративне) Getty Images

З вересня 2023 року бюро знахідок Київського метрополітену працює у вестибюлі станції "Дорогожичі" у приміщенні колишніх кас. Бюро приймає лише речі. Документи, знайдені на станціях, передаються правоохоронцям, тому при їх пошуку необхідно звертатися до поліції.

Про це інформує КП "Київський метрополітен" у Facebook.

Зазначається, що графік роботи залишився незмінний: щодня з 08:00 до 17:00 у п'ятницю — з 08:00 до 15:45, субота-неділя — вихідний. Технічна перерва з 12:00 до 12:45.

"Закликаємо пасажирів у разі знаходження забутих речей на станції, не торкаючись їх, повідомити про них чергового по станції або працівника поліції. У разі виявлення забутих речей у вагоні поїзда одразу повідомити про них машиніста електропоїзда через переговорний пристрій "Пасажир-Машиніст", що розміщений у вагоні”, — йдеться у повідомленні.

Водночас у пресслужбі столичної підземки наголошують, що бюро знахідок приймає лише речі. Документи, знайдені на станціях, передаються правоохоронцям. Тому, якщо пасажири загубили свої документи, потрібно звертатися до поліції.

Бюро знахідок Київського метрополітену було створено у 1982 році. Знаходилась комора забутих речей весь цей час на станції "Нивки".

За тривалий час роботи до бюро потрапляли найрізноманітніші речі. Найцікавіші з них: колекція старовинних монет та значків, колекція дитячих книжок 1953 року, сімейний фотоальбом зі фотографіями початку ХХ століття, газонокосарка, вставна щелепа, валіза з одягом священника та мікрохвильова піч.

Що відомо про роботу київського метрополітену під час війни

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну метро не курсувало та працювало як укриття. Згодом підземка запрацювала, але поїзди рухалися з інтервалом 30-40 хв.

З 26 березня 2023 у Києві та області скоротили комендантську годину, відповідно, метро продовжило свою роботу на годину, до 23:00.

У травні 2023 року у київському метро відкрили вестибюлі 10 станцій, які були зачинені від початку повномасштабної війни.

Усі станції київського метрополітену є на мапі у додатку "Київ Цифровий". Тепер можна переглядати графік роботи станцій, пересадки на інший транспорт і зберігати схему метро. Також доступний актуальний розклад руху поїздів.

46 підземних станцій столичного метро укомплектували додатковими розкладними стільцями, ковдрами та матрацами, якими мешканці та гості Києва можуть скористатися під час повітряних тривог.

На початок