Мільйон на ремонт. У Хмельницькому відновили тролейбус старого зразка, якому понад 30 років

Мільйон на ремонт. У Хмельницькому відновили тролейбус старого зразка, якому понад 30 років

Мільйон на ремонт. У Хмельницькому відновили тролейбус старого зразка, якому понад 30 років
Салон тролейбусу марки "Skoda", придбаний комунальним підприємством "Електротранс", 8 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

У тролейбусному парку комунального підприємства "Електротранс" в Хмельницькому відновили тролейбус старого зразка "ЗіУ". На його ремонт витратили мільйон гривень.

Про це Суспільному розповів головний інженер Олексій Ковтун.

За його словами, на ремонт тролейбуса використали власні обігові кошти підприємства.

"До мільйона обходиться ремонт одного такого тролейбуса. Це пов'язано із тим, що ситуація не стабільна на ринку, наша металургія частково в окупації, частково не працює, тому є складність з металом і відповідно дорожчає вартість всього" — каже інженер.

Тролейбусу старого зразка "ЗіУ" — понад 30 років. У ньому реконструювали кузов на 90%.

"Це була складна і клопітка робота. Ми провели капітальні ремонти основних вузлів та агрегатів, була замінена проводка електрична, пневмосистема", — додає Ковтун.

Відновлений тролейбус "ЗіУ" старого зразка, якому 30 років, 8 вересня 2023
Відновлений тролейбус "ЗіУ" старого зразка, якому 30 років, 8 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Всього тролейбусний парк налічує 104 тролейбуси, 70 із них щоденно виїжджають на маршрути, розповідає директор підприємства Сергій Бобух.

"В цьому році ми маємо два відновлених тролейбуси, плануємо ще один оновити. Всього, з 2016 року було оновлено 8 тролейбусів, 5 на базі нашого підприємства", — каже Бобух.

Вживаний тролейбус марки "Skoda", який придбали у тролейбусний парк "Електротрансу", 8 вересня 2023
Вживаний тролейбус марки "Skoda", який придбали у тролейбусний парк "Електротрансу", 8 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Також в "Електротрансі" презентували вживаний тролейбус-"гармошку" марки "Skoda", придбаний за кошти підприємства в Чехії. Його пасажиромісткість — 132 пасажири.

За словами міського голови Олександра Симчишина, у 2024 році планують закупити за кредитні та грантові кошти 45 тролейбусів уже нового зразка.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок