"Розміром з чотири баскетбольні корти": художник в ОАЕ створює найбільшу картину світу

"Розміром з чотири баскетбольні корти": художник в ОАЕ створює найбільшу картину світу

"Розміром з чотири баскетбольні корти": художник в ОАЕ створює найбільшу картину світу Pyong Sumaria/CNN

Британський художник Саха Джафрі у бальній кімнаті готелю в Дубаї, що в Об'єднаних Арабських Еміратах, створює картину площею 980 м². За його заявою, це найбільша картина, яка будь-коли створювалася на полотні.

Як пише CNN, робота отримала назву "Подорож людства" і буде за розміром як чотири баскетбольних корти. Робота має бути завершена вже у вересні, після чого Джафрі планує розрізати її на окремі панелі. Художник сподівається продати їх на ауціоні та зібрати 30 мільйонів доларів на благодійність.

Джафрі зупинився у готелі Atlantis The Palm в Дубаї 5 місяців тому. За цей час ОАЕ запровадили в місті карантинні обмеження, через які художник "застряг" у країні.

Художник Саха ДжафріPyong Sumaria/CNN

Художник Саха Джафрі

"Я "застряг" у Дубаї та хотів створити щось пишне, щось, що мало би значення. Щось, що потенційно може створити істотні зміни", — розповів він виданню.

Свій стиль Дафрі класифікує як "магічний реалізм", його картина зібрана з робіт, які діти з усього світу викладали в інтернеті. Ці роботи зосереджені на темі ізоляції під час пандемії.

"Я попросив дітей з усього світу надіслати свої художні твори, у яких відображено, як вони почуваються зараз, їхні емоції. У нас, у дорослих, це важко. Останні п'ять місяців були дуже важкими, дуже заплутаними, доволі сумними і страшними. Але уявіть, як почувається 4-річна дитина", — розповів Джафрі.

Очікується, що на створення картини піде 24 тижні, робота складається з чотирьох розділів. Перший представляє "душу Землі", інші мають натяки на природу, людство та ширший Всесвіт. Після завершення твір вирушить на гастролі, його вертикально вивісять у каркасному хмарочосі в Дубаї і спроєктують на найвищу будівлю світу, яка розташована у цьому ж місті — Бурдж Халіфа. Потім картина буде розрізана на 60 окремих частин розміром приблизно по 30 м², які будуть обрамлені та продані окремо на аукціоні в Дубаї у грудні.

Джафрі розповів, що прагне зібрати 30 мільйонів доларів на "допомогу найбіднішим дітям з освітою, зв'язком, здоров'ям та санітарією". Він додав, що кожна людина, яка придбає панель, не лише матиме частину найбільшої картини у світі, а й зможе долучитися до великої справи.

"Один із найуспішніших сучасних художників свого покоління живе у просторі, де фарба зустрічається з духовністю, і його робота, за його словами, є результатом роботи в подібному трансу стані, який залучає колективну енергію людської раси. Але немає нічого езотеричного в його останньому баченні, амбітній низці філантропічних проєктів, які спрямований на збір для мільйонів для дітей з неблагополучних сімей, за допомогою аукціону, найбільшою у світі картини, створеної на полотні", — ідеться у виданні The Rake.

43-річний художник Саха Джафрі здобув освіту в елітній британській школі-інтернаті Ітон разом із принцом Вільямом і герцогом Кембриджським. Він каже, що проєкт схвалили понад 100 гучних діячів, серед яких акторка Єва Лонгорія та співачка Ріта Ора.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше