На Полтавщині засудили чоловіка за домашнє насильство

На Полтавщині засудили чоловіка за домашнє насильство

Домашнє насильство
Фото: Anete Lusina/pexels

Уродженця Тюменської області в Росії, на якого раніше були накладені штрафи за вчинення психологічного насильства, визнали винним. Справу проти чоловіка слухали у Київському райсуді у Полтаві.

Про це стало відомо із тексту вироку, який оприлюднили в Єдиному реєстрі судових рішень.

Уродженець міста Надим Тюменської області, який працює будівельником у Харкові, систематично вчиняв щодо своєї громадянської дружини психологічне насильство.

Згідно з текстом вироку, на чоловіка три рази наклали штраф загальна сума ― 1 700 гривень. Також він вже був засуджений за статтею "Домашнє насильство". Обвинувачений ображав жінку нецензурною лайкою та кричав на неї. Також він неодноразово погрожував їй фізичною розправою.

Чоловіка засудили за статтею "Домашнє насильство". Йому призначили 1 рік та 1 місяць обмеження воліце покарання, що полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці, йдеться в тексті вироку.

Що таке домашнє насильство

Домашнє насильство ― це протиправні дії або бездіяльність у формі фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства. Такі стосунки можуть бути між родичами, колишніми або теперішніми партнерами або іншими людьми, які спільно проживають.

Як повідомляла раніше Суспільному полтавська психологиня Наталія Панченко, найпоширеніший вид насильства – це психологічний. Його людина не завжди може розпізнати.

У січні 2018-го року в Україні набув чинності закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". У січні 2019-го року в Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу, що визнають системне насильство в сім'ї злочином.

В Україні запустили сайт для людей, які потерпають від домашнього насильства. Онлайн-платформа має назву "Мені здається".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок