Як спорт впливає на фізичний та психологічний розвиток дитини. Пояснює педіатриня з Рівного

Як спорт впливає на фізичний та психологічний розвиток дитини. Пояснює педіатриня з Рівного

Вплив спорту на розвиток дитини
Дитячий старт під час забігу у вишиванках в Рівному, 27 серпня 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Спорт є важливим елементом розвитку дітей, адже він впливає на фізичний, соціальний, ментальний та психологічний розвиток. Однак пандемія коронавірусу та початок повномасштабного вторгнення РФ вплинули на рухову активність дітей.

Про це в етері Суспільне. Спротив розповіла рівненська лікарка-педіатриня Дарія Литвинова.

"Спортивні заняття є невіддільним елементом розвитку дітей, оскільки він впливає на багато факторів. По-перше, це фізичний розвиток. Найчастіше спорт впливає на розвиток опорно-рухового апарату, скелета, покращення серцево-судинної та дихальної систем, пам'яті. Також він вчить дітей співпрацювати, комунікувати, бути лідером. Спорт впливає на ментальний розвиток: концентрацію, вміння приймати рішення, керування стресом, дисципліну, відповідальність. Важливим фактором є те, що дитина самодисциплінується", — розповіла лікарка.

Які наслідки може мати низька рухова активність дитини

Зі слів фахівчині, через пандемію коронавірусу та повномасштабну війну діти почали менше займатися спортом. Знижена фізична активність викликає гіподинамію. Діти скаржаться на головний біль, зниження концентрації, емоційні порушення, безсоння.

Дарія Литвинова також зауважила, що два уроки фізкультури на тиждень не компенсують дефіциту фізичного навантаження. Дитина має займатися спортом, орієнтовно, 8-12 годин на тиждень або 1/5 доби, не беручи до уваги нічний сон та денний відпочинок.

Як забезпечити рухливість дитини під час дистанційного навчання

"Зараз дистанційні уроки стали максимально цікавими, тому що вчителі впроваджують різні методики. Це можуть бути онлайн-уроки, відеозаписи, інтерактиви. Головна мета дистанційного уроку фізкультури — підтримувати рухову активність діток. Під час війни такі умови, але добре, що вчителі підлаштувались під цей режим і залучають дітей до фізичних вправ", — додала фахівчиня.

Як мотивувати дитину займатися спортом

Зі слів лікарки, аби зацікавити й мотивувати дітей, батьки мають показувати це своїм прикладом та створити відповідні умови:

"Ви можете проводити частіше час з дитиною на спортивному майданчику або їздити на велосипеді чи санях узимку. Основне завдання — навчити дитину, показати на власному прикладі, тоді дитина, дивлячись на дорослих, захоче займатися спортом".

Дарія Литвинова також зазначила, що для того, щоб дорослим навчитися активно рухатися, слід почати з найменшого: залишити авто вдома і пройтися до роботи пішки або ж зробити руханку.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок