На Дніпропетровщині за півтора місяця виборчу адресу змінили пів тисячі виборців

На Дніпропетровщині за півтора місяця виборчу адресу змінили пів тисячі виборців

На Дніпропетровщині за півтора місяця виборчу адресу змінили пів тисячі виборців Depositphotos

За півтора місяця до органів ведення Державного реєстру виборців звернулися 467 жителів Дніпропетровської області, це шостий показник серед загальної кількості звернень в Україні. Про це повідомляють спостерігачі ГМ «ОПОРА».

Як пояснили в ГМ «ОПОРА», у Виборчому кодексі України оновлено порядок зміни виборчої адреси. Зміни набули чинності з 1 липня, і тепер у виборців є можливість подати звернення, щоб постійно голосувати там, де фактично мешкають.

За інформацією держреєстру виборців, станом на 18 серпня 2020 року процедурою оновленої зміни виборчої адреси скористалися 100 осіб, які зареєстровані в Дніпропетровській області, але голосувати будуть в інших регіонах – там, де фактично мешкають.

152 особи голосуватимуть на Дніпропетровщині, хоча зареєстровані в інших областях. Натомість найбільша кількість виборців – 215, змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Найбільше звернень про зміну виборчої адреси в громаду зареєстровано щодо Дніпровської міської та Зайцівської районної громади Синельниківського району – 110 та 43 звернення відповідно.

Координатор ГМ «ОПОРА» зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області Вадим Головченко розповідає, що велика кількість виборців – понад 5 млн – не могли раніше скористатись правом голосу на місцевих виборах.

«Експерти «ОПОРИ» неодноразово звертали увагу законотворців до проблеми «мобільних виборців». До даної категорії відносяться «трудові мігранти» всередині країни, внутрішньо переміщені особи та громадяни, які не мають зареєстрованого місця проживання», – зауважив він.

Що відомо

  • Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців», виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею. Згідно з частиною 3 цієї ж статті, за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті.
  • Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців», у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди