У Міненерго розповіли, у яких областях знеструмлення

У Міненерго розповіли, у яких областях знеструмлення

Стан в енергосистемі, відключення світла
Суспільне Харків

Через російські обстріли та технологічні порушення станом на ранок 8 вересня були знеструмлені абоненти у 7 областях. Генерація електроенергії покриває споживання. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації — теплової, гідро- та атомної.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

На Донеччині через російські обстріли вимикалися чотири повітряні лінії електропередачі, без світла залишилися більше 5 тисяч абонентів. Ремонтні роботи проводяться з дозволу військових. У Сумській області внаслідок ранкового ракетного обстрілу відключено близько 100 споживачів. Ремонтні роботи почнуть з дозволу військових. Залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

У Кіровоградській області через пошкодження вимикалася повітряна лінія 330 кВ. Лінію заживили в автоматичному режимі, відключень споживачів при цьому не було.

У Тернопільській області з технологічних причин вимикалася повітряна лінія 110 кВ, що призвело до знеструмлення 5 підстанцій 110 кВ та відключення світла у 49 тисяч побутових споживачів. Лінію повернули в роботу, споживачі заживлені.

У Херсоні за минулу добу частково добудували мережі 6 кВ та трансформаторну підстанцію, щоб повернути світло майже 800 споживачам у кількох багатоповерхівках. У місті залишаються знеструмленими близько 8 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

На Запоріжжі фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,01 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

За минулу добу експорт до Словаччини склав 4 664 МВт*год, до Молдови — 1 903 МВт*год. Імпорт відсутній.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок