"Заради країни, заради сина": спогади мами полтавського воїна Андрія Орлова, який загинув на війні

"Заради країни, заради сина": спогади мами полтавського воїна Андрія Орлова, який загинув на війні

Загиблий воїн Андрій Орлов із Полтави: як згадує про бійця мама
Фото з Facebook-сторінки А.Орлова

Полтавець Андрій Орлов, який за життя отримав звання Героя України та визволяв Херсонщину, загинув у боях за Україну. Він був досвідченим військовим, працював у розвідці. Спогадами про воїна із Суспільним поділилася його мати Олена Орлова.

Ким був полтавський розвідник Андрій Орлов

39-річний полтавець Андрій Орлов мав позивний "Сармат". До 2014-го він працював у транснаціональній корпорації. Після служби в зоні АТО був перекладачем, працював у Європі та міжнародній компанії, розповіла Суспільному мама воїна.

"Він був дуже освіченою, інтелектуальною людиною, дуже розвиненою. Це була моя дитина. Дуже розумний, дуже відповідальний, із відмінним почуттям гумору. Він іще з ліцейських та інститутських часів був учасником команди КВК. Я пишалася. Мені гріх було коли-небудь жалітися на сина. Йому 29 жовтня виповнилося б 40 років".
Полтавець Андрій Орлов помер 2 вересня 2023-го через поранення, яке отримав на Херсонщині
Андрій Орлов із державною нагородою. Фото з Facebook-сторінки О.Орлової

У воїна лишилися мама, дружина та 15-річний син. Під час служби із ними постійно спілкувався.

"Коли вони були на базі, він з сином, дружиною і зі мною був постійно на зв’язку, щоденно. У них із сином дуже тісний зв’язок. Сім’я не залишалася без його уваги", ― розповіла Олена Орлова.

За її словами, про військову службу син розповідав мало, хотів уберегти родину від переживань.

Андрій Орлов, який визволяв Херсонщину, загинув на війні
Андрій Орлов у Цивільному житті. Фото з Facebook-сторінки А.Орлова
"Він із тих, що "У мене все добре". Дізнавалися про щось зі ЗМІ або коли хтось із друзів проговориться. Я про перше поранення дізналася від президента. Друге поранення ― це, коли він уже приїхав після лікування додому, я побачила свіжий шрам. Телефонував, ми спілкувались, але він не казав, що дзвонить із госпіталю. Мало він розказував. І про 2014-й рік трішки розказував, уже бувши демобілізованим. Він казав, що це різні війни. І за інтенсивністю, і за тим, як вони ведуться, якою зброєю, і хто з тієї сторони і з цієї".
У Полтаві поховають розвідника Андрія Орлова, який загинув на війні
Андрієві Орлову було 39 років. Фото з Facebook-сторінки А.Орлова

Андрій Орлов під час захисту України

Уперше на захист України Андрій Орлов став 2014-го року. На той час він мав посаду у міжнародній корпорації, працював у Києві, пригадує Олена Орлова.

"У нього був "білий квиток", він був частково придатний у військовий час. Він ухвалив рішення, що треба (йти на захист України ― ред.). З березня 2014-го почав оформлювати документи і вже у вересні знайшов місце у батальйоні "Донбас". Я тоді спитала: "Синку, навіщо?" А він казав: "Заради країни, заради сина". Він хотів, щоб Україна була європейською державою".
На війні поліг полтавський розвідник Андрій Орлов
Андрій Орлов захищав Україну від 2014-го року. Фото з Facebook-сторінки А.Орлова

В зоні АТО Андрій Орлов служив до 2017-го року. Вдруге пішов воювати на початку повномасштабної війни Росії проти України. Був розвідником.

"2022-го року у нього була можливість не йти, він був далеко від країни, він був в Іраку. Міг залишилися там, але ухвалив таке рішення. Я його просила: "Синку, не треба. Тут, дивися, які черги у військкомат стоять. Синку, тут вистачить". А він каже: "Мамо, їх поки навчать. А я вже умію". Він уже 24-го ввечері (лютого 2022-го ― ред.) телефонував, що повертається. Дуже всі просили, і я, і дружина, щоб не повертався. Він: "Ні, я повинен бути там".

Андрій Орлов і визволення Херсонщини

Після початку повномасштабної війни Андрій Орлов воював переважно на Херсонському напрямку. 10 листопада 2022-го року він підняв прапор над деокупованим містом Снігурівка на Миколаївщині, яке було в російській окупації від березня2022-го.

"У Снігурівці їх вітали всі. І їх вся Херсонщина зустрічала: "Ура! Хлопчики, де ж ви були? Ми вас так чекали". Люди, які жили впроголодь, почали нам все зносити. Каже: "Ми казали, що не треба, у нас все є". Хотіли їх пригостити, обігріти, віддячити", ― розповіла мама воїна.
Герой України Андрій Орлов загинув під час захисту держави
Володимир Зеленський вітає Андрія Орлова із присвоєнням звання Героя України, Херсон, 14 листопада 2022 року. Фото з сайту президента

У листопаді 2022-го Андрію Орлову присвоїли звання Герой України. Нагороду йому вручав президент. У відеозверненні Володимир Зеленський тоді сказав, що Андрій Орлов ще у вересні проявив хоробрість та результативність у боях на Херсонщині. Був поранений, одужав, після чого повернувся на передову.

"Він мені прислав фото цього посвідчення і фото, де нагороджує президент. Я не можу передати, як я пишалася. Гордість була неймовірна і радість була. Мені хотілося кричати, щоб усі знали, що мій син ― Герой України".
Військовий Андрій Орлов з Полтави захищав Україну від 2014-го
Розвідник отримав нагороду у місті Херсон. Фото з сайту президента

Що відомо про загибель розвідника Андрія Орлова

Як повідомив Суспільному речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, старший сержант Андрій Орлов отримав поранення під час виконання завдань розвідки поблизу села Одрадокам'янка Херсонської області. Помер 6 вересня у Бериславській лікарні.

"6 вересня зранку зателефонував його побратим до друга. І вже його друг подзвонив мені і дружині. Він синові напередодні дзвонив, казав: "Мене пару днів не буде на зв’язку, ми йдемо. Невеличка операція, я не думаю, що це буде щось складне". Що ми знаємо на зараз ― було пряме зіткнення з ворогом. Він помер у лікарні, множинні поранення. Його заступник, побратим у дуже важкому стані зараз",― повідомила Суспільному Олена Орлова.
Був в АТО та воював під час повномасштабного вторгнення: історія полеглого розвідника Андрія Орлова
Андрій Орлов у визволеному Хесоні. Фото з Facebook-сторінки А.Орлова

Андрія Орлова поховають на Алеї Героїв центрального кладовища Полтави. За словами матері, дата та час поки не відомі. Олена Орлова Суспільному розповіла:

"Я дуже мріяла, що коли буде парад перемоги, він буде йти у першій шерензі і нести стяг. І ми всі поїдемо в Київ на цей парад перемоги, і він буде йти у цій першій шерензі".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок