"Кожна тваринка має історію": полтавка Олена Мирополець піклується про 195 бездомних тварин

"Кожна тваринка має історію": полтавка Олена Мирополець піклується про 195 бездомних тварин

Олена Мирополець
Фото: Суспільне Полтава

Зооволонтерка з Полтави Олена Мирополець опікується майже двома сотнями бездомних тварин, частина з яких має інвалідність. Половину з них жінка прилаштувала у створеному нею приватному притулку. Решту тварин їздить годувати по місту та громаді.

Зооволонтерка Олена Мирополець

Загалом під опікою Олени майже дві сотні бездомних тварин, половина з яких живе у притулку, який жінка створила три роки тому

"У нас тут природа, ліс, вони не постійно сидять закриті, ми їм дозволяємо бігати, під час прибирання, наприклад"
Полтавка Олена Мирополець піклується про 195 бездомних тварин
Бездомні тварини. Фото: Суспільне Полтава
Як утворився притулок? Здебільшого кожна тваринка тут має якусь свою історію і проходила лікування. Після лікування нема куди забирати тварин. Наприклад, якщо машина тварину збила, і вона проходить лікування, це дуже дорого. І навіть, якщо ти пишеш у соцмережах, що була така знайдена собачка, і вона пройшла лікування, люди не відгукуються на своїх тварин, бо вони думають, що їм треба буде погасити якісь борги в клініці або за нею треба буде доглядати.

На території притулку є будинок для котів і кошенят.

Тут у нас живуть маленькі кошенята. З маленькими кошенятами все дуже просто, їх просто складають у коробку і ставлять, як правило, біля сміттєвих баків. Дуже багато із цих кошенят були також хворі. Ці кошенятка були уражені герпес-вірусом, у них були дуже страшні очі. І, на жаль, кожне з них втратило по очкові.
Полтавка Олена Мирополець піклується про бездомних тварин
Полтавка Олена Мирополець. Фото: Суспільне Полтава

Окрім котів, тут живе і 68 собак, восьмеро з них мають інвалідність. Один із таких – песик Руді, його військові вивезли з-під обстрілів.

Все було начебто нічого, але був дуже худий, і в кишківнику була трава, земля, коли зробили йому огляд. А потім ми зрозуміли, що в нього епілепсія. Його почало трусити, кидати, почав гризти клітку. На жаль, у Полтаві ніхто не займається такими тваринками, і нам допомогли налагодити контакт із київської клінікою, і ми там пройшли лікування.
Олена Мирополець піклується про 195 бездомних тварин
Олена Мирополець піклується про бездомних тварин. Фото: Суспільне Полтава

Решту безпритульних тварин жінка їздить годувати по місту та громаді. Таких локацій у неї вісім, три із них – у селі Супрунівка біля Полтави.

За тиждень в середньому вдається прилаштувати пару тварин, а прибуває їх майже втричі більше. Годує та лікує їх жінка за свої гроші та за рахунок благодійних внесків. З кормом допомагають і міжнародні організації.

На сьогодні найбільша потреба – це будки, 51 будка нам потрібна вже зараз. Дуже великий наплив цуценят, і вони через три місяці будуть вже великі собаки, і кожному потрібно буде окреме житло. Дуже багато тварин перебуває зараз на лікуванні, і вони ж приїдуть на притулок, і їм теж потрібне буде якесь окреме спальне місце. Також потрібні матеріали для будівництва нових вольєрів, якщо у нас здебільшого інваліди велика частина собачок, їм треба окремий вольєр, їм треба захиститися один від одного.

Нині під опікою Олени 150 собак та 45 котів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок