Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Колаж Суспільне Миколаїв

Миколаївці другий рік поспіль зустрічають День міста в умовах війни. Фотографи намагаються зафіксувати та передати почуття через світлину, аби якомога більше людей могли відчути нескорений дух Миколаєва.

Кореспонденти Суспільного запитали миколаївських фотографів, яким вони бачать місто.

Владислав Казьмін. З висоти пташиного польоту

Якщо брати зйомку з дрона, то можна будь-які об'єкти фотографувати, тому що люди не звикли до цього ракурсу.

Перший дрон у Владислава з'явився у 2018 році. Вже у 2020 році чоловік почав займатися фотографією більш детально.

"Зверху все виглядає трохи по-іншому, але не більше. Коли я почав робити фотографії міста з дрона, то перше, що я помітив — дуже зелене місто. Тобто в період там з середини весни по середину осені, поки все цвіте, ти підіймаєшся на дроні й бачиш, що ну дуже багато дерев і деякі дерева вище за будівлі й воно зверху виглядає, як такий суцільний зелений килим", — говорить Владислав.

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Панорама Миколаєва, довоєнне фото. Фото: архів Владислава Казьміна

Найбільше фотограф фіксує центр міста — Соборна площа та всі об'єкти навколо неї: міськрада, театр. А ще Інгульський та Варварівський мости, 8 причал.

"Дуже красиві заходи сонця, тому що над річкою його можна красиво сфотографувати як з дрона, так і без нього", — розповідає чоловік.

Владислав брав участь у конкурсі від міськради на найкращу фотографію, де здобув перемогу. Говорить, що запропонував фото, яким пишається найбільше.

"Вона не з міста, а з об'їзної. П'ять кілометрів. Там зображено міст через Інгул та річка таким півколом йде, і я кому не показував, то ніхто не здогадувався, де це місце, адже зверху воно виглядає зовсім по-інакшому. Я навіть сам коли там був, то не міг уявити, що, піднявшись на висоту 50 метрів, наприклад, воно буде виглядати ось так", — додає фотограф.

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Інгульський міст з висоти пташиного польоту. Фото: архів Владислава Казьміна

У нинішньому році Владислав з дрона не знімає, натомість разом зі своїм батьком виготовляє багі для військових.

Тетяна Крекер. У пошуках цікавинок

У Миколаєві я фотографую все, що робить наше місто унікальним.
Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Катери біля причалу, Миколаїв, 21 червня 2022 року. Фото: johnniezigger

Тетяна на псевдо "johnniezigger" займається фотографією 15 років. Каже, для неї це хобі. Окрім того, Тетяна вбачає можливість розповісти історію через картинку, бо переважно знімає репортажі зі спортивних та інших подій, концерти та подорожі.

"Свою місію бачу в тому, щоб навчити жителів та гостей міста ширше дивитись, підіймати погляд в пошуках цікавинок, пізнавати та закохуватись в Миколаїв, його багату історичну спадщину та культуру, які формують нашу ідентичність", — розповідає Тетяна.

Фотографиня намагається зафіксувати та передати атмосферу міста корабелів.

"Для мене важливо розповідати про історію та архітектуру Миколаєва, оскільки це є основою нашої самосвідомості та національної гордості. Це допомагає людям розуміти, хто ми є і звідки походимо, любити та розвивати наше місто, відстоювати його та захищати від ворога", — додає Тетяна.

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Миколаївська ОВА після удару російської ракети, 29 березня 2022. Фото: johnniezigger

Тетяна каже, що не менш важливим, в аспекті сьогодення, є висвітлення подій, які породила війна.

"Ми маємо показати світові, що відбувається у нашому місті під час війни, підкреслити героїзм миколаївців, які стають перед обличчям небезпеки. Це наче мій обовʼязок як свідка цих жахливих подій", — говорить Тетяна Крекер.

Сергій Кононенко. Пройтися старими вулицями

Сергій фотографує з десяти років. Каже, захопився справою від брата, перший фотоапарат був "Зміна-6". Зараз чоловікові 57.

"Дуже подобаються фотографувати зимовий Миколаїв. Адже це настільки рідкісні кадри, особливо зараз це один-два дні. Коли "Казка" зледеніла, я виїжджав на нічну зйомку Миколаєва", — говорить фотограф.

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Мотоцикл біля ДМ "Казка", переданий Миколаївським тепловозоремонтним заводом. Фото: Сергій Кононенко

Чоловік розповідає, що Миколаєвом треба прогулюватися не поспішаючи. Пройтися старими вулицями, де візерунки на будівлях ніби завмерли у часі. Миколаїв — це дуже зелене місто, каже Сергій.

"В сенсі насаджень, принаймні був таким до війни. Ми не звертаємо увагу на те, коли все починає цвісти, а навесні місто стає ніжним. Через те, що ми тут виросли — це для нас дуже звично", — додає Сергій Кононенко.

Очима фотографів. Миколаїв в об'єктиві
Панорама нічного Миколаєва, довоєнне фото. Фото: Сергій Кононенко

Фотограф позиціонує себе у репортажній зйомці, проте за можливості робить різні кадри.

"Складно було знімати руйнування, це не моє. Завжди знімав веселі події, веселих людей, тобто життєрадісні були у мене фотографії", — говорить Сергій Кононенко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок