Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів

Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів

Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів
Автори історій обласного проєкту "Розповім про Героя" зібралися в бібліотеці, 7 вересня, 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельницький відвідали юні автори історій проєкту "Розповім про Героя". В обласній бібліотеці для юнацтва, яка й започаткувала проєкт, вони розповіли, як створювали роботи.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла директорка обласної бібліотеки Вікторія Задорожна.

На одному з відео хмельницький семикласник Максим Рудницький розповідає про свого діда. Він, за його словами, у 2014 році добровольцем пішов в АТО – перевозив поранених бійців. Загинув 38-річним у 2015 році під час виконання бойового завдання на Донеччині.

"Одного разу в напрямку до Бахмуту вони потрапили в засідку та підірвалися на міні. Їх узяли в полон і всіх застрелили в ліве око",— розповідає Максим Рудницький.

Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів
Хмельницький семикласник Максим Рудницький розповідає на відео про свого загиблого на війні діда, 7 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

У пам'ять про воїна Максим зробив про нього фільм. Спочатку — до Дня Героїв показав його в ліцеї, де навчається. Нині ж подав його до проєкту обласної юнацької бібліотеки "Розповім про Героя". Підтримала його в цьому вчителька історії Оксана Антонова, учні якої, каже також долучилися до розповідей про героїв.

"Про таких людей мають дізнатися багато людей, тобто, це не має бути щось маленьке і саме для нашої аудиторії. Тому що ці люди є справжніми героями. І ми б хотіли, щоб представили на більше ширшу аудиторію",— пояснює вчителька історії.

Директорка обласної бібліотеки для юнацтва Вікторія Задорожна каже, проєкт "Розповім про Героя" започаткували у лютому цього року.

Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів
Автори проєкту "Розповім про Героя" зібралися в обласній бібліотеці для юнацтва, 7 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Цей проєкт створений для того, щоб увіковічити пам'ять про героїв, які віддали своє життя за Україну",— розповіла Вікторія Задорожна.

Зі слів Вікторії Задорожної, нині проєкт налічує понад три десятки історій. Його автори — читачі бібліотек Хмельниччини віком від 14 до 21 року.

"Беруть участь вони спільно зі своєю бібліотекою, або це бібліотека з села, або — центральна міська бібліотека. Наразі в нас дуже багато робіт з територіальних громад: Ізяславська і Старосинявська центральні бібліотеки, активно долучається Білогірська тергромада, від них уже близько 10 відеорядів і літературних описів до нас надійшли",— каже директорка обласної бібліотеки для юнацтва.

Шістнадцятирічна Ганна Гончар із Чорного Острова написала про загиблого лейтенанта Богдана Ліщинського, історію якого, розповіла, побачила в музеї "Нескорені" місцевої бібліотеки.

Автори проєкту "Розповім про Героя" показали у Хмельницькому відео про воїнів
Шістнадцятирічна Ганна Гончар із Чорного Острова розповідає про загиблого лейтенанта Богдана Ліщинського, 7 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Він був зовсім молодий. У 2010 році закінчив навчання, потім продовжив його у Львові. Після цього його перевили в Одесу та у зовсім юному віці потрапив у те пекло, в той Донецьк. Дуже шкода, що в такому ранньому віці його життя обірвалося, він – справжній герой",— розповідає учасниця проєкту Ганна Гончар.

Хмельничанка Поліна Бакало показує уривок з фільму. На основі історій свого дяді-військового, який нині на реабілітації, каже, хотіла показати обличчя війни.

"Яка ця війна насправді пекельна і кровава, що наші герої віддають своє життя за те, щоб ми могли жити мирним життям",— каже учасниця проєкту Поліна Бакало.

Проєкт "Розповім про Героя" зі слів Вікторії Задорожної, триватиме до середини грудня цього року. Історії викладаються на офіційній сторінці бібліотеки у фейсбуці.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок