Гонконг паралізований через найсильніші за 140 років зливи

Гонконг паралізований через найсильніші за 140 років зливи

Пішохід чекає автобус на затопленій вулиці після злив у Гонконгу, 8 вересня 2023 р.
Пішохід чекає автобус на затопленій вулиці після сильних дощів у Гонконгу, 8 вересня 2023 р., фото: AP

Рекордні дощі паралізували більшу частину Гонконгу в п’ятницю: раптова повінь затопила станції метро, водії застрягли на дорогах. Влада призупинила роботу шкіл і закликала громадськість шукати безпечних притулків.

Про це пише CNN.

Місцеві жителі змушені були пробиратися крізь каламутні коричневі паводкові води під час сильних дощів. У деяких низинах вулиці перетворилися на бурхливі потоки, і влада була змушена рятувати автомобілістів, які застрягли у своїх машинах.

Злива почалася пізно ввечері в четвер, коли обсерваторія Гонконгу зафіксувала понад 158 міліметрів, що є найвищою погодинною кількістю опадів з початку ведення записів у 1884 році. Згідно з онлайн-сайтом даних про погоду OGimet, у деяких частинах густонаселеного міста з населенням 7,5 мільйона населення випало майже 500 мм опадів за 24 години.

Екстремальні умови застали зненацька багатьох жителів і сталися лише через кілька днів після того, як Гонконг накрив найсильніший тайфун за останні п’ять років.

Злива і потоп у п'ятницю спричинили масові збої в транспорті та бізнесі у фінансовому центрі, фондовий ринок скасував ранкові торги, а всі школи закрили на день. У п'ятницю влада звернулася до компаній з проханням дозволити другорядним працівникам залишатися вдома або шукати безпечний притулок, посилаючись на небезпечні умови подорожей.

Міська залізнична станція громадського транспорту оголосила, що призупиняє рух на одній зі своїх ліній після того, як станцію в районі Вонг Тай Сін затопило.

Тоді як більшість інших операцій метро залишалися відкритими, усі основні автобусні, трамвайні та поромні переправи призупинені. Кілька трас також перекрито через загрозу зсувів.

Місто залишається під найвищим попередженням через дощ. Офіційне бюро погоди закликало людей залишатися вдома та шукати притулок, а мешканців поблизу річок розглянути можливість евакуації. Уряд також попередив, що можливий ризик затоплення в північному районі міста, який прилягає до материкового Китаю, після того, як сусіднє місто Шеньчжень заявило, що випустить воду з резервуара.

На початок