Прирівняння корупції до держзради: що думають про новий законопроєкт дніпряни та адвокат

Прирівняння корупції до держзради: що думають про новий законопроєкт дніпряни та адвокат

У Верховній раді України 30 серпня зареєстрували законопроєкт у якому пропонують прирівняти відповідальність за корупцію до державної зради на період воєнного стану. Як розповів Суспільному адвокат Станіслав Ліфлянчик, наразі ефективність розслідувань корупційних правопорушень занизьке.

Що думають про законопроєкт жителі Дніпра

Суспільне запитало в деяких дніпрян їх ставлення до нового законопроєкту. Місцева жителька Галина каже, сподівається, що ця законодавча зміна зрівняє відповідальність для усіх громадян.

"Ну й правильно зроблять! Хай не крадуть, бо я ось, рахую, на хліб не вистачає грошей, а вони мільярди крадуть. Я б хотіла, щоб було добре, щоб копійки не рахувати. Забирати у тих багатіїв і бідним роздавати", – говорить Галина.

Підтримує законопроєкт і дніпрянка Валентина. Жінка говорить: мають бути застосовані однакові умови до кожного громадянина.

"Буде задоволено, тим що застосовуються абсолютно однакові умови до кожного громадянина України.Так же не може бути, щоб одним — одне, а іншим — інше, правильно? Це не значить що треба усіх поголовно шашками рубити, але закон має бути для усіх однаковим", – сказала вона.

Жителька Дніпра Зоя говорить: корупціонерів потрібно обов'язково притягувати до відповідальності, бо гроші забирають вони в першу чергу у народу.

"Дуже багато вони приєднують до себе, свої фінанси, і в результаті виходить що ми робимось жебраками ще більше і більше. Тільки через це я за те, щоб їх привертали (до відповідальності – ред.)", – каже дніпрянка.

Що каже про законопроєкт адвокат

Адвокат Станіслав Ліфлянчик в новому законопроєкті не бачить сенсу. Чоловік каже, на його думку, треба було підвищити відповідальність за корупційні порушення, замість прирівняння до держзради.

"Корупція — це корупція. Держзрада — це держзрада. Це різні злочини з різною кваліфікацією і у правоохоронних органів і до цього виникали проблеми з кваліфікацією корупційних злочинів та державної зради. Що тепер буде — взагалі питання", – говорить адвокат.

Прирівняння корупції до держзради: що думають про новий законопроєкт дніпряни та адвокат
Адвокат Станіслав Ліфлянчик. Фото: Суспільне Дніпро

На думку адвоката, наразі відповідальність за корупційні правопорушення загрожує представникам влади, судовій та мобілізаційній системі України.

"Сто відсотків це залицяння до електорату. От для них робиться ця картинка, тобто це ті люди, які далі заголовка цієї статті не підуть, і не підуть читати цей законопроєкт, не підуть розбиратись в ситуації, в проблематиці", – каже Станіслав Ліфлянчик.

За словами Станіслава Ліфлянчика, згідно з цим законопроєктом людині загрожуватиме строк до 15 років або довічне позбавлення волі з обов'язковою конфіскацією майна.

Авторка – Приходько Олеся.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок