Ляшко: МОЗ визначило заклади охорони здоров'я, де було найбільше визнано непридатних до військової служби

Ляшко: МОЗ визначило заклади охорони здоров'я, де було найбільше визнано непридатних до військової служби

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що наразі міністерство визначило заклади охорони здоров'я, у яких було встановлено найбільший відсоток непридатних до військової служби чоловіків. За його словами, спільно з правоохоронцями будуть відбиратися ті категорії людей, яким було встановлено певний статус після проведення військово-лікарської комісії (ВЛК), щоб визначити напрямки, у яких могли відбуватися маніпуляції.

Про це Віктор Ляшко сказав на брифінгу, передає кореспондентка Суспільного.

"Тому, що велика кількість справ уже заведена, уже розуміємо, до яких справ були дотичні конкретні військовослужбовці, які лікарі. Зрозуміло, що акцент на переогляд буде ставитися як на ВЛК, так і на ТЦК, у яких було виявлено такі порушення. Ми визначили заклади охорони здоров'я, у яких було найбільший відсоток встановлено непридатних для того, щоб подивитися по цих порушеннях", — сказав Віктор Ляшко.

Міністр вважає, що для подолання корупції у сфері ВЛК, необхідно включити до електронної системи ТЦК і безпосередньо самі комісії.

"Щоб зробити прозорішим процес, пропонується включення до електронної системи ТЦК і ВЛК. Це дозволяє відстежувати всю історію людини, яка проходить медичний огляд. І спонтанно там, де він може з'явитися, наприклад, видалення якогось певного органу, якого не було в аналізі. Тому, коли все переводиться в електронну систему, чітко відстежується кроки проходження, як людини, яка проходить медичний огляд ВЛК, так і того, хто проводить, і які записи, які дії він робить, тому підстав для маніпуляцій буде значно менше", — пояснив Ляшко.

Він також додав, що за даними правоохоронців наразі перевірено понад 200 військово-лікарських комісій.

Водночас радник прем’єр-міністра України з питань охорони здоров’я Дмитро Луфер зазначив, що під час проведення ВЛК лікарі й заклад, в якому проводиться медогляд не зацікавлені в "кінцевому рішенні".

"Лікар і заклад, які проводять обстеження, вони не зацікавленні ні в якому кінцевому рішенні, вони виконують свою медичну роботу. І останні зміни в законодавстві, вони разом внормували внесення цих всіх даних в електронну систему охорони здоров'я, не залежно від того, де відбувалося обстеження. І так само внормовано питання доступу комісії, яка знаходиться в ТЦК, до цих даних, щоб приймати ці рішення. Бо в нас зазвичай все одно це паперова форма передачі, ми рухаємося в сторону електронної співпраці, лікар, який проводить, він ставить свій електронний підпис, відповідно, ви розумієте, хто це робив, коли це відбувалося, що було, чи були обстеження якісь зафіксовані й т.д. А в ТЦК комісія дивиться на ці результати й приймає рішення", — сказав Луфер.

30 серпня президент Володимир Зеленський скликав Раду національної безпеки і оборони (РНБО). Під час засідання обговорили підсумки перевірки системи військово-лікарських комісій по всій країні.

31 серпня, народний депутат Давид Арахамія заявив, що Україна працює над тим, щоб екстрадувати додому військовозобов'язаних, які незаконно покинули країну.

4 вересня Польща екстрадувала до Києва громадян України, які переправляли до Європи нелегальних біженців.

На початок