Треба не критикувати, а більше допомагати: Начальник Генштабу ЗС Польщі про контрнаступ ЗСУ

Треба не критикувати, а більше допомагати: Начальник Генштабу ЗС Польщі про контрнаступ ЗСУ

Раймунд Анджейчак
Начальник Генштабу ЗС Польщі Раймунд Анджейчак. Фото: Sztab Generalny WP

Західні критики контрнаступу Сил оборони України повинні використовувати свою енергію на те, щоб Україна отримала більше військової техніки та озброєнь, а не рецензувати дії українських військових.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав начальник Генштабу ЗС Польщі генерал Раймунд Анджейчак.

"Україна воює з Росією, яка не є якоюсь невеликою країною, чи лише з групою Вагнера, а з потужною сильною армією, яку підтримує їхнє суспільство. Ця армія має також ядерну зброю. Тому я би скоріше запитав цих коментаторів, чи на місці українців вони би краще підготуватися і мали більший прогрес?" — сказав він.

Генерал зазначив, що критикам варто змінити акценти, щоб морально підтримувати українців, а "не рецензувати і критикувати їх".

"Це аморально з людської точки зору. Цю енергію треба краще використати та організувати більше військової техніки й озброєння, більше допомоги і моральної підтримки, адже для України – ця війна про все, для нас (поляків, – ред.) також", — сказав Анджейчак.

Він наголосив, що Захід має зробити більше допомагати Україні, щоб вона перемогла у війні.

"Ми також є прифронтовою країною, то ціна передачі цієї зброї для нас значно вища, аніж для інших країн Європи. Якщо ми втратимо Україну, то штовхнемо Білорусь в обійми Москви. Якщо ми втрачаємо Україну і Білорусь, то втрачаємо довіру до себе як до НАТО і західної цивілізації. А на це все дивиться Китай. Тому це глобальна справа. Війна в Україні не є локальним конфліктом, а найважливішою війною, яка має глобальне значення", — сказав начальник Генштабу ЗС Польщі.

Що відомо про контрнаступ Сил оборони

28 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр підтвердила, що Сили оборони звільнили Роботине на Запоріжжі і просуваються в бік Новопрокопівки та Очеретуватого.

Раніше український посол у Берліні Олексій Макеєв назвав затримки в постачанні Україні західного озброєння причиною, з якої нинішній контрнаступ Сил оборони не виправдовує очікувань за швидкістю.

Бригадний генерал, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що українські війська прорвали першу лінію оборони Росії поблизу Запоріжжя після тижнів кропіткого розмінування. Тепер очікують швидших успіхів, оскільки українські сили наступатимуть на слабшу другу лінію оборони армії РФ.

Речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун у коментарі Суспільному заявив, що після прориву першої лінії оборони військ РФ у Запорізькій області, у Сил оборони з'явилася можливість маневрувати технікою та військами.

На початок