Новий власник столичного ТРЦ "Магелан" перерахував за лот 620 млн грн. Куди спрямують гроші

Новий власник столичного ТРЦ "Магелан" перерахував за лот 620 млн грн. Куди спрямують гроші

Новий власник столичного ТРЦ "Магелан" перерахував за лот 620 млн грн
Фото: Фонд державного майна/Facebook

Фонд гарантування вкладів продав лот, до складу якого зокрема було включено ТРЦ "Магелан" у столиці. Торги відбувалися онлайн у відкритому режимі. Придбав лот покупець, який запропонував найвищу ставку — 620 млн грн.

Про це повідомляє Фонд державного майна.

Зазначається, що початкова ціна на аукціоні становила 448,5 млн грн. Участь у торгах взяли троє учасників.

"У результаті трьох раундів та конкуренції ціна лота зросла на понад 170 млн грн і склала — 620 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Гроші покупець вже перерахував, вони будуть спрямовані на розрахунок із кредиторами АТ "МР Банк", на балансі якого обліковувалися активи. На сьогодні договір купівлі-продажу підписано, розповіли у Фонді.

Також у відомстві зауважили, що аукціон з продажу лота №G18N020026, до складу якого було включено ТРЦ "Магелан" у столиці, відбувся 15 червня. Це була 18 спроба продати активи.

Площа "ТРЦ Магелан" становить понад 28,5 тисяч кв.м. До складу лоту також увійшли: права вимоги за двома кредитними договорами, майновий комплекс, площею 13 041,3 кв. м, що розташовується у с. Крупець Хмельницької області, та система охоронно-тривожної сигналізації.

Що відомо про продаж ТРЦ “Магелан”, який належав російському банку

Як свідчать дані на сайті Prozorro.Продажі. переможцем аукціону стало ТОВ "Птахоплемзавод "Коробівський" у с. Кедина гора Черкаської області. Це підприємство виробляє м'ясо качки пекінської породи під торговою маркою "Смачне каченя". Власником, директором і керівником компанії є адвокат Сергій Юрійович Сподін.

Побудований у 2004 році ТРЦ "Магелан" раніше входив до числа активів групи Край бізнесмена Анатолія Юркевича. У середині вересня 2017 року АМКУ надав дозвіл ПАТ Сбербанк придбати активи ДП Край Проперті у вигляді цілісного майнового комплексу ТРЦ. Ця комапнія у 2011 році відкрила дві кредитні лінії на суму $56,2 млн у Сбєрбанку. Девелопер мав повернути гроші до кінця березня 2017 року, але не зміг розплатитися вчасно. У 2018 році Сбєрбанк забрав ТРЦ собі.

Національний банк України 25 лютого 2022 року відкликав банківську ліцензію та ліквідував банки, які перебувають під контролем Російської Федерації. Зокрема, йдеться і про АТ Міжнародний резервний банк, який був правонаступником російського Сбербанку в Україні.

На початок