Побільшало кору і кашлюку: яка ситуація з інфекційними захворюваннями на Рівненщині

Побільшало кору і кашлюку: яка ситуація з інфекційними захворюваннями на Рівненщині

Від початку 2023 року на Рівненщині зареєстрували майже дві тисячі випадків інфекційних захворювань, більшість — серед дітей. Половиною випадків захворювань були кишкові інфекції.

Про це на онлайн-брифінгу в ОВА повідомила заввідділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлія Терентьєва.

Ситуація з інфекціями в області

За вісім місяців 2023 року в області зареєстрували 1 933 випадки інфекційних захворювань, 1 200 з яких — серед дітей.

50% із цієї статистики становлять гострі кишкові інфекції, повідомила Юлія Терентьєва.

"В області також зареєстровано два спалахи гострих кишкових інфекцій в сім'ях у Рівненському та Сарненському районах. Встановили, що обставинами, які могли спровокувати виникнення спалаху, є недотримання правил особистої гігієни та порушення правил приготування їжі", — зазначила фахівчиня.

В області фіксують ріст захворюваності на кашлюк: за вісім місяців 2023 року було 30 випадків, торік — лише один. Також від кашлюку померла чотиримісячна дитина.

У 2023 році зареєстрували три випадки кору, зазначила фахівчиня:

"Минулого року випадків кору у нас не реєстрували. Також зареєстрували два випадки менінгококової інфекції в Березнівській та Костопільській територіальних громадах. Один із випадків є летальний".

Також у 2023 році на Рівненщині зареєстрували понад 140 тисяч випадків гострих респіраторних інфекцій проти 150 тисяч торік.

"Йде зменшення на 5%, однак були зареєстровані випадки грипу. За вісім місяців їх зареєстрували 300, проти дев'яти минулого року".

Як виявляють збудників інфекційних захворювань

Зі слів Юлії Терентьєвої, зовнішнє середовище на наявність збудників інфекційних захворювань моніторять трьома способами:

  • виявлення збудників ентеровірусних інфекцій;
  • бактеріологічні дослідження на холеру;
  • виявлення збудників гострих респіраторних інфекцій в пробах стічних вод.

Третій метод почали використовувати у 2023 році. Він дає змогу виявити підвищення захворюваності на гострі респіраторні інфекції та вчасно задіяти профілактичні та протиепідемічні заходи, пояснила заввідділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За її даними, у 2023 році у вірусологічній лабораторії опрацювали 130 проб стічних вод. У 13% виявили ентеровірусні інфекції. При обстеженні здорових та хворих дітей у 18% виявлені позитивні знахідки на ентеровіруси від усіх доставлених проб. Бактеріологічні дослідження на холеру проводять з 1 червня по 1 жовтня. За вісім місяців 2023 року обстежили 260 проб поверхневих водойм, виділили 21 нетоксигенний штам культури.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок