На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови

На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови

На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови
На Київщині створили Спостережну раду з питань відбудови. Фото: КОВА

У Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на очільника КОВА Руслана Кравченка.

Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення росіян на Київщині було пошкоджено або зруйновано майже 27,5 тис. об'єктів. Наразі із них відновлено понад 12,8 тисяч.

"Прозора та відкрита відбудова Київщини — головна вимога до влади з боку наших громадян та міжнародних партнерів. Тому минулого місяця я виступив з ініціативою створення Спостережної ради з питань відбудови за участю представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів",— каже Кравченко.

За його словами, до складу ради увійшли представники ПРООН в Україні, Трансперенсі Інтернешнл Україна, Інституту законодавчих ідей, Open Contracting Partnership, Центру досліджень фіскальної політики та ТОВ "ІА "УНН".

У КОВА поінформували, що рада моніторитиме та перевірятиме всі процедури закупівель, які стосуються відбудови, щоб гарантувати їх чесність та прозорість. Вивчатиме бюджети, фінансові звіти і витрати на відновлення, щоб гроші використовувались ефективно.

Також рада буде вибирати об'єкти для відновлення з огляду на максимальну користь для населення і на основі об'єктивних критеріїв. Впроваджуватиме процедури, які унеможливлюватимуть корупцію.

В адміністрації нагадують, що на Київщині реалізується низка регіональних програм з відбудови. Зокрема це:

  • в рамках UNITED24 будуть відновлені 18 багатоповерхівок
  • за кошти обласного бюджету будуються 93 приватні будинки
  • коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії запланована відбудова 86 об'єктів
  • 9 об'єктів — у рамках обласної програми будівництва споруд цивільного захисту
  • 14 об'єктів — за кошти Європейського інвестиційного банку.
  • в рамках програми "Нова оселя" 42 родини, житло яких було зруйновано, отримали ключі від нових квартир.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок