На Рівненщині суд визначив покарання школярці за жорстоке поводження з котами

На Рівненщині суд визначив покарання школярці за жорстоке поводження з котами

Дівчина
Фото ілюстративне. Фото: Unsplash

Школярці з Рівненщини, яка у жовтня 2022 року зняла відео й фото знущань з котів і розповсюдила у соцмережах, суд призначив "примусовий захід виховного характеру". Батьків зобов'язали посилити контроль над донькою. Під час судового засідання семикласниця визнала свою вину.

Про це йдеться у рішенні Рівненського районного суду.

Згідно з ним, уродженка села Обарів Рівненського району, учениця 7-В класу Рівненського ліцею "Колегіум", у жовтні 2022 року вбила кота. Яким саме чином вона це зробила — слідство не встановило.

"Попередньо підготувавши металеві ножиці та ніж, невстановленим способом призвела загибель кота. Після чого із застосуванням жорстоких методів, за допомогою металевих ножиць та ножа розрізала тіло кота та відрізала його вуха", — йдеться у рішенні суду.

У судовому засіданні школярка "визнала свою вину повністю та щиро розкаялася у скоєному".

Дітей віком до 14 років в України не притягують до кримінальної відповідальності. Відтак, Рівненський районний суд зважив на клопотання прокурора і постановив:

"Застосувати стосовно малолітньої примусові заходи виховного характеру у виді застереження та передачі під нагляд батьків, зобов`язати їх посилити контроль, нагляд та виховний вплив над донькою і систематично контролювати поведінку останньої, строком на один рік. Роз`яснити наслідки її дій, оголосити осуд за ці дії, попередити про більш суворі правові наслідки, які можуть настати в разі продовження нею протиправної поведінки за вчинення нового кримінального правопорушення".

Рішення суду, оприлюднене 4 вересня, ще не набрало законної сили та може бути оскаржене.

Історія справи

27 жовтня 2022 року Нацполіції в області повідомила про жорстоке поводження з тваринами, яке вчиняла малолітня. 12-річна школярка відзняла два відео про своє жорстоке поводження із котами, а також розповсюдила фото в інших соцмережах.

Публікацію у соцмережах, де школярка описує свій намір та бажання вбити кота, побачила представниця громадської організації. Вона написала заяву до поліції щодо жорстокого поводження з тваринами.

Дівчина на відео зафіксувала, як позбавила життя двох сусідських котів. Поліцейські вилучили мобільний телефон школярки та відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження із твариною, що призвело до її загибелі.

Спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун тоді уточнила, що сім’я дитини — благополучна, а дівчина характеризується лише позитивно.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок