Загроза реалізації Росією теракту на ЗАЕС зменшилася — ГУР

Загроза реалізації Росією теракту на ЗАЕС зменшилася — ГУР

Загроза реалізації Росією теракту на ЗАЕС зменшилася
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, фото: УНІАН

Безпосередня загроза реалізації Російською Федерацією теракту на тимчасово захопленій Запорізькій атомній електростанції зменшилася.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

"ЗАЕС – великий об'єкт атомної енергетики України, захоплений російськими окупантами і терористами. Це означає, що ні міжнародні, ні українські норми атомної безпеки там не дотримуються. Відповідно говорити, що там безпека і порядок, ми зараз точно не можемо. Але, так, порівняно з історією кількамісячної давнини, безпосередня загроза реалізації теракту на даному етапі зменшилася", — зазначив представник ГУР.

Водночас Андрій Юсов наголосив, що російські військові все ще перебувають на ЗАЕС, територія якої замінована, у тому числі вибуховими пристроями дистанційного детонування. Саме тому загроза теракту зберігається.

"Наразі ми можемо стверджувати, що повна безпека ЗАЕС і навколишніх територій буде гарантована після деокупації і звільнення її від росіян і повернення під законний український контроль", — підкреслив Юсов.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок