Біля житлового мікрорайону в Кривому Розі оселилися близько сотні пацюків. Що каже біолог

Біля житлового мікрорайону в Кривому Розі оселилися близько сотні пацюків. Що каже біолог

Біля житлового мікрорайону в Кривому Розі оселилися близько сотні пацюків. Що каже біолог
Фото: Суспільне Дніпро

Неподалік житлового мікрорайону Кривого Рогу оселилися близько сотні пацюків. Ці гризуни домашні, каже місцева жителька Олени. Як розповіла жінка Суспільному, ще на початку повномасштабного вторгнення на вулицю декількох тварин випустили працівники зоомагазину, який зачинявся.

В дикій природі вони вже майже півтора року, говорить Олена.

"Як тільки почалась війна був зоомагазин у нас на мікрорайоні і вони випустили крис бо думали, що будуть зачинятись, щоб тварини не загинули вони випустили їх біля посадки і якось отак вони почали плодитись. Є люди ходять годують їх", – каже вона.

Близько сотні пацюків оселилися біля житлового мікрорайону в Кривому Розі. Що каже біолог
Пацюки, що оселилися поблизу житлового мікрорайону Кривого Рогу. Фото: Суспільне Дніпро

Місцевий житель Дмитро каже, спочатку їх було не багато, але з часом їх чисельність збільшилася.

"З собакою гуляв і бачив. Я це не сприймаю позитивно, тому що дуже скоро там будуть не десятки, а сотні, а потім тисячі а це все буде в районі житлових будинків", – розповів Дмитро.

Думка біолога

За словами біолога Валерія Коцюруби, не дивлячись на те, що ці пацюки домашні, в дикій природі вони можуть проявляти агресію і загрожувати людині.

"Це ратус норвегікус – тобто сірий пацюк, але декоративно одомашнена форма. Це, що ми бачимо в даному випадку зустріч строкатих форм в межах міста – це не дивно, так як вони періодично попадають в природу. Від диких сородичів вони можуть отримувати певну порцію небезпек для нас, для людей. Вони можуть нести переносників та збудників ряду захворювань. Це і чума, і тулермія, там понад 45 хвороб. Найбільше небезпека для тих, хто відвідує такі місця, тому що при контакті з такими начебто, майже домашніми тваринами. Але можуть бути укуси", – розповів біолог Валерій Коцюруба.

Валерій Коцюруба каже, ці гризуни дуже добре підлаштовуються під кліматичні умови, тому їх чисельність може збільшуватись до великих масштабів.

"І причина тут в нас, в людях. Тому що ми підгодовуємо цих гризунів і сприяємо високій чисельності. У цьому якраз основна проблема. Є певні санітарні норми, і це треба прийняти за основу. По-перше, зменшити контакти з ними. По-друге, повинен бути проведений тут відлов самих гризунів, вони можуть бути прекрасними об'єктами живих куточків", – каже він.

За словами Валерія, якщо пацюки доберуться до житлових будинків, доведеться застосовувати дератизацію, тобто – знищувати їх.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок