Йоганніс заявив, що потрібно провести "негайне розслідування" щодо падіння російського дрона на території Румунії

Йоганніс заявив, що потрібно провести "негайне розслідування" щодо падіння російського дрона на території Румунії

Президент Румунії Клаус Йоганніс
Президент Румунії Клаус Йоганніс. Фото: Stephanie Lecocq, Pool Photo via AP

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що у зв'язку із виявленням на території країни уламків, ймовірно, російського дрона потрібно провести "негайне і професійне розслідування".

Про це повідомляє Digi24.

Президент Румунії зазначив, що розслідування має з’ясувати походження цих уламків, а також час і обставини, за яких вони опинились на території країни.

"Якщо підтвердиться, що ці уламки є частиною російського безпілотника, така ситуація буде абсолютно неприйнятною і стане серйозним порушенням суверенітету і територіальної цілісності Румунії", – сказав Клаус Йоганніс і додав, що Румунія залишається добре захищеною гарантіями безпеки у межах НАТО.

Напередодні міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

5 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що на території країни нібито не падали російські безпілотники. Йоганніс запевнив, що жоден дрон чи жодна його частина не досягла території Румунії.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

На початок