"Ми на це здатні": у Полтаві працює освітній простір для дошкільнят із родин ВПО

"Ми на це здатні": у Полтаві працює освітній простір для дошкільнят із родин ВПО

Освітній простір для дітей ВПО діє у Полтаві: що вивчають
Суспільне Полтава

У Полтаві на базі обласної бібліотеки працює безплатний освітній простір "Ми на це здатні" для дошкільнят із родин переселенців. Діти зі сходу та півдня України відвідують підготовчі заняття перед навчанням у школі.

Що таке освітній простір для дітей ВПО у Полтаві

Проєкт "Ми на це здатні" у Полтаві впровадили за фінансової підтримки структури "Жінки ООН в Україні". Про це Суспільному розповіла адміністраторка простору Наталія Діда:

"Нам захотілося обладнати простір для наших дошкільнят, щоб він був зручний і максимально наближений до шкільних умов. Щоб вони розуміли, що через рік вони підуть в школу".

За її словами, уроки у рамках освітнього проєкту "Ми на це здатні" проводять для 20 дошкільнят із родин вимушених переселенців. Коли формували групи, долучитися могли всі охочі, а після початку навчання рекомендували дочекатися нового набору. Інформацію публікують у Telegram-каналі.

Освітній простір для дітей переселенців: де та як працює
Діти під час одного із занять в освітньому просторі у Полтаві. Суспільне Полтава

Що вивчають в освітньому просторі у Полтаві

Всіх дітей, що беруть участь у проєкті, поділили на дві підгрупи. На заняттях вони знайомляться з основними шкільними предметами: українська та англійська мови і математика, повідомила Наталія Діда.

"З ними працює професійний вчитель і вихователь, які проводять два уроки на день: основний урок і урок творчого розвитку. Проводимо це в ігровій формі, так, щоб дітям було цікаво. Основна мета щоб вони звикали до шкільного життя", ― каже адміністраторка проєкту.

Безплатна підготовка до школи для дітей ВПО у Полтаві: де та як долучитися
Дітей ВПО на заняттях готують до школи. Суспільне Полтава

Під час безплатних занять діти вдосконалюють навички дрібної моторики та готують руку до письма, говорить учителька початкових класів Вікторія Кравченко.

"Ми орієнтуємося на старші групи дитсадків, щоб теми не дуже відрізнялися. І трошки поєднуємо з першим класом вже нашої, нової української школи. У нас було заняття з цеглинками. Ми повторювали кольори. Я ховала деякі кольори, а вони (діти ред.) уважно запам’ятовували, дивилися, відтворювали і шукали той колір, який загубився".

У Полтавській обласній бібліотеці займаються діти переселенців
Діти на заняттях вивчають кольори, розвивають моторику та вчаться писати. Суспільне Полтава

Які відгуки про освітній простір у Полтаві

Із серпня п’ятирічний харків’янин Кирило Карнаух відвідує підготовчі заняття в обласній бібліотеці. Більше року живе у Полтаві. Його мама Людмила Карнаух Суспільному розповіла, що через психологічну травму хлопчик не ходить до дитсадочка, а тому родина шукає інші способи підготуватися до навчання у школі.

Безплатне навчання для дітей ВПО у Полтаві: де проводять
Діти в освітньому просторі навчаються в ігровій формі. Суспільне Полтава

"Мій син непосидючий, у нього на все є своя думка. Тому мені дуже актуально, щоб він розумів вчителя, щоб він знав, що це регулярні заняття, що це необхідно, перш за все, для нього. Щоб розуміння було, що таке школа взагалі".

За словами адміністраторки простору Наталії Діди, заняття триватимуть до кінця року, але розглядатимуть можливість продовжити їх до наступного вересня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок