На одній із парковок Житомира планують встановити парклет

На одній із парковок Житомира планують встановити парклет

Парклет для пішоходів планують встановити на одній зі стихійних парковок Житомира
Парклет для пішоходів планують встановити на одній зі стихійних парковок Житомира. Житомир, 2023 рік. Фото: Житомирська міська рада

В Житомирі на одному з майданчиків, де зараз паркуються автомобілі, планують встановити парклет. Зроблять це в рамках "Європейського тижня мобільності", який триватиме із 16 по 22 вересня.

Про це шостого вересня під час засідання виконкому Житомирської міської ради розповів директор комунальної установи "Агенція розвитку міста" Борис Пахолюк.

За його словами, для встановлення парклету, тобто обладнаного місця для сидіння та відпочинку, з містобудівною архітектурною радою попередньо погодили три локації: вулиця Київська, 13, вулиця Мала Бердичівська, 13 та пішохідний майданчик біля Телецентру по вулиці Театральна, 7.

Попередні місця для встановлення парклету
Попередні місця для встановлення парклету. Житомир, 2023 рік. Фото: Житомирська міська рада

"Встановити парклет ми плануємо на одному із майданчиків. На сьогодні лідером голосування є Київська, 13. Офіційне відкриття запланували на 22 вересня, сподіваємося, що встигнемо. Хочемо показати і пішоходам, і автомобілістам як виглядає одне паркомісце як альтернатива як публічний простір. На цьому ж місті ми проведемо і зустріч із заступником міського голови з питань транспорту для обговорення теми міської мобільності", — говорить Борис Пахолюк.

За його словами, проведення "Європейського тижня мобільності" для Житомира стало традицією. І кожного разу проводилися якість заходи. Як приклади Борис Пахолюк назвав облаштування парковки на майдані Соборному, фарбування напівсфер на тротуарах для їхньої кращої видимості для людей з вадами зору, облаштування інтерактивного майданчику для дітей.

Інтерактивний майданчик для дітей
Інтерактивний майданчик для дітей. Житомир, 2023 рік. Фото: Житомирська міська рада

Пофарбовані напівсфери на тротуарах
Пофарбовані напівсфери на тротуарах. Житомир, 2023 рік. Фото: Житомирська міська рада

"В рамках "Європейського тижня мобільності" в 2021 році у сквері імені Бориса Лятошинського пофарбували асфальтне покриття, яке використовувалося як інтерактивний майданчик для дітей. За два роки експлуатації це покриття дуже стерлося. Цього року надійшло колективне звернення від мешканців мікрорайону щодо його поновлення. До першого вересня покриття у сквері було відновлено", — сказав Борис Пахолюк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок