"Ліквідація наслідків підриву військами РФ Каховської ГЕС досі триває". Волонтери про ситуацію на Херсонщині

"Ліквідація наслідків підриву військами РФ Каховської ГЕС досі триває". Волонтери про ситуацію на Херсонщині

Будинок у Херсоні після затоплення
Херсон. Пошкоджені стіни та стеля, бруд на підлозі, уламки меблів після підтоплення в будинку, 4 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Три місяці тому армія РФ підірвала Каховську ГЕС. Ліквідація наслідків штучної повені триває і досі, розповідають волонтери, які допомагають жителям Херсона оговтатись від подій початку червня. Вони продовжують розчищати та осушувати будинки, відкачують воду. Працюють попри постійні обстріли військ РФ.

"Ліквідація наслідків підриву військами РФ Каховської ГЕС досі триває". Волонтери про ситуацію на Херсонщині
Херсон. Пошкоджене майно внаслідок затоплення в помешканні херсонців, 20 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Про це в марафоні "Суспільне. Спротив" розповіли керівник громадської організації “Місто сили” Євген Гілін та волонтер Денис Суханов.

"Коли їдеш вулицями Херсона, ти ще бачиш, що це місто постраждало від потопу. Це ключовий індикатор того, які наслідки, і як зараз взагалі можна підбити підсумки понад двомісячної роботи в Херсоні. За цей час ми відкачали 45 тисяч тонн брудної води й 10 тисяч тонн річкової. І треба ще десь стільки ж відкачати. А з твердим сміттям ще більші наслідки. Треба зробити ще двічі більше, більше вивезти. У будинках, квартирах ще багато пошкоджених речей, гіпсокартон, стіни, треба все вичищати, виносити. Тільки потім починати відбудову", говорить Євген Гілін.

"Ліквідація наслідків підриву військами РФ Каховської ГЕС досі триває". Волонтери про ситуацію на Херсонщині
Херсон. Волонтери та містяни прибирають багнюку з вулиць міста, 15 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Волонтер каже, все це погіршується обстрілами та активними бойовими діями. Його колега Дмитро Суханов говорить, що роботи виконується волонтерами дуже багато.

"У будинках, які були затоплені дуже багато сміття, є грибок, інфекції, це все розповсюджується. Відгукнулися дуже багато волонтерів з різних регіонів країни, ліквідація наслідків досі відбувається. Волонтери продовжують концентруватися не тільки на евакуації, а в тому числі на відновленні будинків, наслідків підтоплення, порятунку після прильотів, забезпеченні гуманітарною допомогою", говорить Дмитро Суханов

За його словами, масштаби роботи в Херсонській області настільки великі, що навіть силами волонтерів складно справитися.

"Ліквідація наслідків підриву військами РФ Каховської ГЕС досі триває". Волонтери про ситуацію на Херсонщині
Херсон. Волонтер допомагає прибирати наслідки підтоплення, 4 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Станом на 29 липня 2023 року комісії обстежили 1885 будинків. Вони працюють зараз на Херсонщині й обстежують житло, пошкоджене внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС, склали 1643 акти.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня 2023 року підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них були на лівобережжі Херсонщини.

За даними МВА України, станом на вечір 20 червня 2023 року офіційно повідомили про загибель 21 людини на Херсонщині внаслідок підриву російською армією Каховської ГЕС.

Пізніше встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС.

У воді опинилося 600 кв. кілометрів. До зони підтоплення потрапили АЗС, нафтобази, об'єкти промисловості, місця зберігання хімікатів. Також пошкоджена майже третина лісів, або понад 64 тисячі гектарів. Першочергово на відновлення навколишнього середовища регіону потрібні 32 мільярди грн.

На деокупованій території Херсонщини визначили місця для буріння 50 нових свердловин, аби забезпечити місцеве населення питною водою у громадах де відсутнє водопостачання.

В Україні почали розробляти два етапи проєкту відновлення Каховського гідровузла, у склад якого входить відбудова Каховської гідроелектростанції.

Основний етап ліквідації наслідків катастрофи після підриву російськими військами Каховської ГЕС на Херсонщині завершився 30 серпня 2023 року. Спалахів холери не виявили, повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок