Музею у Винниках передали допомогу з Німеччини

Музею у Винниках передали допомогу з Німеччини

Музею у Винниках передали допомогу з Німеччини
Допомога із Німеччини для музеїв. Фото: Суспільне Львів

У історико-краєзнавчий музей Винник, що на Львівщині, передали допомогу у вигляді двох вантажівок з Німеччини, задля збереження українських пам’яток.

Як розповів Суспільному голова спілки "Західноукраїнських музеїв" Ігоря Тимця, представники музеїв з 5 областей західних областей України отримали повербанки, осушувачі та контейнери.

За словами Ігоря Тимця, із початком повномасштабного вторгнення, більшість музеїв перемістили свої фонди у підвальні приміщення, щоб зберегти їх. Але, ці приміщенння не пристосовані для зберігання музейних експонатів, які потребують певного температурного режиму.

"Передали пакувальні матеріали, вогнегасники, осушувачі. Вартість одного осушувача — близько 2 тисяч євро. Він осушує повітря і створює гарні кліматичні умови для експонатів", — каже голова спілки "Західноукраїнських музеїв" Ігор Тимець.

Музею у Винниках передали допомогу з Німеччини
Допомога для історико-краєзнавчого музею Винник із Німеччини. Фото: Суспільне Львів

Ігор Тимець розповідає, торік німецькі благодійники надали допомогу для музеїв України на суму 3 мільйона євро. Також передали допомогу 13 областям для майже 300 установ і пам’яток культури, серед них — працівники музею "Дрогобиччина".

"Минулої зими були ліхтарики, генератори, навіть просто рукавиці для того, щоб працювати, пакувальний папір. Це те, про що ми не мріяли, не думали, бо були і інші проблеми", — говорить директорка музею "Дрогобиччина" Алла Гладун.

На початок