У Дніпрі відкрили перший "клас безпеки": чим він обладнаний

У Дніпрі відкрили перший "клас безпеки": чим він обладнаний

клас безпеки
Фото: Суспільне Дніпро

У навчально-виховному комплексі Дніпра відкрили перший "Клас безпеки". Для шестикласників працівники ДСНС та Нацполіції провели в ньому перший урок. Розповідали про роботу рятувальників, пожежну безпеку та дорожнього руху. Загалом у Дніпрі відкрили два класи безпеки та ще планують 6. В Дніпровському районі – 8. Уроки з безпеки проводимуть як офлайн так і онлайн.

Чим обладнаний кабінет та як реагують школярі – у матеріалі Суспільного.

Під час першого уроку шестикласникам розповіли, що потрібно робити під час пожежі та як викликати рятувальників.

"Коли починається пожежа, то потрібно викликати пожежників і говорити адресу, потім ім’я, і вони приїдуть", – каже школяр Ілля Чекасін.

У Дніпрі відкрили перший "клас безпеки": чим він обладнаний
Заняття у класі безпеки. Фото: Суспільне Дніпро

Навчальний простір співробітники школи розділили на кілька зон: пожежна, мінна та дорожня безпека, цивільний захист та домедична допомога. Директорка школи Наталія Кулик каже, готували клас ще з весни. Повністю облаштовували його вчителі.

"Ми плануємо, у нас є такий предмет “основи здоров’я”, де багато уваги приділяється безпеці життєдіяльності учнів, є викладач, який теж буде мати змогу проводити урок не просто в кабінеті, а в цьому кабінеті. І в залежності від тих тем, які вони вивчають, вони зможуть конкретно поговорити, побачити, доторкнутися, до тих речей, які там є", – каже директорка школи Наталія Кулик.

За повідомленням на сайті ДСНС, приміщення обладнано наочними матеріалами, навчальними макетами небезпечних предметів, тематичними іграми, інформаційними плакатами, посібниками для освітян. А ще — справжнім бойовим одягом рятувальників та спорядженням.

У Дніпрі відкрили перший "клас безпеки": чим він обладнаний
Фото: Суспільне Дніпро

Провідна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського управління ДСНС Ольга Петренко каже, це не останній урок з дітьми. Далі окрім пожежної безпеки, проводитимуть заняття з поведінки на воді, про вибухонебезпечні предмети або як діяти, коли потрапили в натовп.

"Так як діти все більше залтшаються вдома самі, їм потрібно знати як діяти, щоб не допустити виникнення надзвичайних ситуацій, або ж якщо так сталося, що вони опинилися в надзвичайній ситуації, вони знали як діяти коли ти знаєш шо робити ти менше впадаєш в паніку і швидше реагуєш", – розповіла Ольга Петренко.

Окрім рятувальників, заняття проводять й представники національної поліції. За словами преставниці ДСНС Ольги Петренко з 1 вересня у Дніпрі відкрили два класи безпеки. Ще планують 6. В Дніпровському районі – 8. Уроки з безпеки проводимуть як офлайн так і онлайн.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок