Міфи та правда про сіль. Пояснює рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Міфи та правда про сіль. Пояснює рівненський центр контролю та профілактики хвороб

У Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб зібрали міфи про сіль та відреагували на них науковими поясненнями. В установі, яка підпорядкована МОЗ, розповіли про користь і шкоду солі та як нею користуватися.

Сіль – це мінеральна речовина, що складається на 99% з хлористого натрію, який не виробляється в людському організмі.

"Існує міф "чим менше солі, тим краще". При вживанні такого продукту як сіль важливо дотримуватись балансу, оскільки відхилення як в той, так і в інший бік може призвести до певних збоїв у роботі організму", — зазначили в установі.

Там розповіли, що дослідження показують, що норма для здорових дорослих становить не більше 5 г хлористого натрію на день, включно з сіллю, яка міститься в їжі:

"Надлишок солі в раціоні підвищує ризик виникнення інсульту та інших серцево-судинних захворювань та передчасної смерті через них. Тому тривале споживання солоної їжі істотно збільшує ризик виникнення небезпечних захворювань серця та судин, діабету і раку. Водночас дієти з низьким вмістом солі можуть підвищувати ризик загального зневоднення".

Міф: сіль підвищує тиск.

Правда: сіль може бути фактором, який сприяє збільшенню тиску, але до цієї проблеми може призвести і її брак.

Міф: надлишок солі призводить до відкладення солей.

Правда: здебільшого солі відкладаються через кальцій, а не хлористий натрій. Він накопичується у суглобах, його солі утворюють камені в жовчному міхурі та нирках.

Міф: йодована сіль може бути шкідливою.

Правда: йодована сіль — це дієвий та ефективний інструмент профілактики дефіциту йоду. Отримати передозування йоду через сіль неможливо, бо його в йодованій солі дуже мало.

У центрі контролю та профілактики хвороб наголосили, що важливо вміти користуватися сіллю при готуванні:

"Різні страви потрібно солити по-різному. М’ясо для бульйону потрібно солити в самому кінці варіння, бобові – при їх розм’якшенні, а картоплю – при закипанні. Зате при смаженні картоплю солять в останню хвилину. Навіть якщо не перебільшувати з сіллю на кухні, варто пам’ятати, що сіль у великих кількостях присутня в їжі, яка піддавалась термічній обробці", — додали в установі.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок