Українські війська продовжують наступ на захід Запорізької області — ISW

Українські війська продовжують наступ на захід Запорізької області — ISW

ЗСУ продовжують наступ на захід Запорізької області
Артилерія ЗСУ. Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

У щоденному звіті-аналізі експерти американського Інституту вивчення війни повідомляють про успішний наступ ЗСУ на захід запорізької області.

Про це йдеться у статті ISW.

Геолокаційні кадри від 5 вересня показують, як російські війська завдають ударів по українських позиціях на північний захід і захід від Роботиного, вказуючи на те, що ЗСУ просунулися в район поблизу населеного пункту, про контроль якого заявляли російські війська.

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 5 вересня, показують, що українські сили також просунулися на південь від Роботиного та на північний захід від Вербового (приблизно 10 км на схід від Роботиного). Дані геолокації українських сил на північний захід від Вербового свідчать про те, що українські сили просуваються вздовж лінії російських укріплень. Українські військові також підтвердили, що ЗСУ досягли успіху на напрямках Роботине-Новопрокопівка, південніше Оріхова.

Контрнаступальні операції українських військ у районі кордону Донецької та Запорізької областей, ймовірно, дозволили скувати частини 7-ї гвардійської гірничо-десантної дивізії та не допустити їх перекидання на критичні ділянки фронту у Запорізькій області.

Українські війська 5 вересня вели наступальні операції щонайменше на двох ділянках фронту та просунулися в районі Бахмута, на західному кордоні Донецької та східної Запорізької областей, а також на західній частині Запорізької області, додали в Інституті вивчення війни.

Українські війська продовжують наступ на захід Запорізької області — ISW
Мапа боїв 5 вересня в районі Запорізької області. Фото: ISW.

На початок