"Не можу повірити, як я це зробив". Емоції 17-річного плавця Желтякова від другого виконаного нормативу на Олімпіаду

"Не можу повірити, як я це зробив". Емоції 17-річного плавця Желтякова від другого виконаного нормативу на Олімпіаду

Ексклюзивно
"Не можу повірити, як я це зробив". Емоції 17-річного плавця Желтякова від другого виконаного нормативу на Олімпіаду
Олександр Желтяков. Фото: телеграм-канал Сергія Лисака

Що сказав плавець після перемоги на юніорському чемпіонаті світу в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

17-річний плавець з Дніпра Олександр Желтяков здобув другу ліцензію на Олімпійські ігри-2024 у Парижі. Після виконаного олімпійського нормативу на дистанції 200 метрів на спині, українець завоював ліцензію на Ігри і на стометрівці на спині.

Сталося це за підсумком фінального запливу у межах юніорського чемпіонату світу, що триває в Ізраїлі, де Желтяков завоював "золото". 17-річний плавець став переможцем запливу, випередивши норматив на 0.01 (!) секунди - показав результат 53.73 секунди.

"Золото" Желтякова стало першою медаллю України на юніорському ЧС-2023. Крім цього, плавець першим за чотири роки серед українців виборов медаль найвищого ґатунку: 2019-му році "золото" завоював Владислав Бухов.

Після перемоги та здобуття другої ліцензії на Олімпіаду-2024, Желтяков дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про емоції після завоювання другої путівки на Ігри та пригадав етап підготовки до юніорського чемпіонату світу.

  • Про підготовку до юніорського чемпіонату світу
"Готуватися було складно. Після «прильоту» в мій басейн ми нікуди не переїхали, ми на наступний день вже плавали у закритому басейні. Але ми змогли, готувалися до цих змагань".
  • Про перемогу на юніорському чемпіонаті світу та здобуття другої ліцензії на Олімпіаду-2024

"Бажання виграти було більше, але я намагався себе контролювати. Тому що коли ти сильно в себе віриш, це не завжди добре.

Я дуже радий, що я це зробив, що виконав норматив на Олімпійські ігри. Я досі не можу уявити, як я це зробив, як це сталося, але це приємне відчуття".

  • Про завдання на цей чемпіонат світу

"Як такого завдання у мене не було на ці змагання, це вже заключні старти, і всі розуміють, що ми трішки стомлені та виснажені. Я трішки хвилююся і якось не складається у мене в голові, як це сталося, ці соті секунд, які ми виграємо – це дуже класно".

Хто такий Олександр Желтяков

  • Олександр Желтяков - 17-річний український плавець з Дніпра, що спеціалізується на дистанції 100 та 200 метрів на спині.
  • Дворазовий чемпіон та семиразовий призер юніорських чемпіонатів Європи.
  • Желтяков є володарем трьох національних рекордів України. Йому належать найкращі досягнення на дистанціях 100 та 200 метрів на спині, а також у складі змішаної естафети 4х100 м комплексним стилем.
  • У 2023 році Желтяков здобув олімпійську ліцензію у плаванні на 100 та 200 метрів на спині.
На початок