"Донька думала, що взагалі не виживе". Інтерв`ю з матір`ю полоненої, яку дев`ять місяців утримують в російському СІЗО

"Донька думала, що взагалі не виживе". Інтерв`ю з матір`ю полоненої, яку дев`ять місяців утримують в російському СІЗО

Тетяна Кікіс
Фото: Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

У жовтні 2022 року 35-річну Яніну Акулову зупинили військові РФ на блокпості в окупованому Мелітополі. Жінку звинуватили у тероризмі.

Її мати Тетяна Кікіс розповіла Суспільному: вже дев`ять місяців доньку утримують в російському СІЗО. Вона пише рідним листи, в яких розповідає про побиття та про погіршення свого стану.

"Вона жила у Мелітополі, працювала, займалася своїм бізнесом, була майстринею масажів, мала свій салон. 24 лютого 2022 року зателефонувала мені і каже: "Мамо, війна почалася! У нас танки, БТРи, солдати російські!". Казала, що дуже страшно", — розповіла Тетяна Кікіс.

За словами жінки, донька з чоловіком та двома дітьми залишалися в окупованому місті аж до серпня. Поки не сказали, що дітей депортують, якщо вони не підуть в російську школу.

яніну Акулову утримують в російському СІЗО
Яніна Акулова мала власний масажний салон у Мелітополі. Фото: особистий архів родини Кікіс

"Старшій онучці 14 років, молодшій — шість. Вона їх вивезла до сестри в Кам`янське. Потім пройшов так званий референдум, почали казати, що чоловіків забиратимуть в армію. Вона сказала йому, щоб він виїхав, а вона за ним слідом поїде", — каже Тетяна.

Яніна зникла 11 жовтня 2022 року. Зранку вона не зателефонувала рідним, як робила це зазвичай, говорить її мати. Подруги, які прийшли до її будинку, сказали, що він зачинений, машини немає. Сусіди ж розповіли, що вночі Яніну привозили російські солдати і проводили обшук.

"Місяць ми шукали її. Потім в російські ЗМІ вийшло відео: її та ще двох чоловіків звинувачують нібито в тероризмі. Як угруповання там якесь і вони мали підірвати Ризький ринок у Мелітополі. Вона настільки спокійна і байдужа була на тому відео. Потім в листі вона мені написала, що її так побили, що їй вже без різниці було", — розповіла Тетяна Кікіс.

Яніну Акулову в Росії звинувачують у тероризмі
Яніна Акулова. Фото: особистий архів родини Кікіс

За її словами, донька перебуває у московському "Лефортово". За тероризм, зберігання та носіння вибухонебезпечних речовин їй загрожує від 15 до 25 років ув`язнення або ж і пожиттєве.

"У неї бронхіальна астма. А там підвали, вогко. Якщо раніше користувалася інгалятором раз на день, то тепер постійно. Дуже схудла, на 15 кілограмів. Ніхто не знає, що там всередині. Її так лупцювали, що повідбивали все, що можна. Вона каже: не могла ні сидіти, ні стояти, ні лежати. Думала, що взагалі не виживе", — говорить мати полоненої.

Вона сподівається, що доньку обміняють, і вона дочекається її додому.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок