Зміни у графікові доставки пенсій на Полтавщині: у чому причина

Зміни у графікові доставки пенсій на Полтавщині: у чому причина

Укрпошта у Полтаві
Суспільне Полтава

Орієнтовно із 1 жовтня жителям Полтави та Кременчука, які отримують пенсії через поштові відділення, мають змінити дати виплат грошей. До цього графіки оновили усім іншим пенсіонерам, які обслуговуються через "Укрпошту".

Зміни спільно із Пенсійним фондом впровадили задля систематизації документів та ефективнішої роботи. Про це Суспільному повідомив директор з розвитку мережі Полтавського регіону "Укрпошти" Павло Шестопал. За його словами, Полтавщина одна із перших в Україні, де уже змінили дати виплат.

Пенсіонерка
Ольга Пластініна проживає у селі Заворскло Полтавського району. Щовівторка вона приїжджає до місцевого поштового відділення за газетами. Там же отримує і пенсію. Суспільне Полтава

"Я одержувала 21-го числа щомісяця. Але фактично це виходило не 21-го числа інколи. Тому що наш ВПЗ (відділення поштового зв'язку – ред.) працює у вівторок і п'ятницю. І коли, припустимо, мій день припадав на суботу, то я могла отримати пенсію у наступний вівторок. Але це ніколи не викликало особисто у мене ні проблем, ні труднощів", — каже пенсіонерка Ольга Пластініна.

Із липня цього року жінка отримує пенсію за новим графіком. Нині це 11 число місяця.

"Коли я прийшла на пошту, Валентина Миколаївна – наша завідувачка ВПЗ, мене і, як я довідалася, усіх пенсіонерів, які одержують пенсію через "Укрпошту", нас ознайомили особисто, не просто словами, кожен з нас розписався у спеціальній відомості реєстрів. На наступному тижні 11-те число припадає на понеділок. Значить я свою пенсію піду до Валентини Миколаївни і одержу її у вівторок 12-го числа. Я нічого не бачу у цьому поганого", — розповідає пенсіонерка Ольга Пластініна.

Укрпошта. Полтава
Центральне відділення Укрпошти у Полтаві. Суспільне Полтава

Дати виплат пенсій змінюють для пенсіонерів, які отримують пенсію через "Укрпошту". Із близько 92 тисяч людей це стосується орієнтовно 80%. Спільно з Пенсійним фондом систематизували виплатні відомості, які не упорядковували близько 30 років. За цей період змінилася кількість пенсіонерів та листонош, каже Павло Шестопал.

"Порівняли, скільки листонош лишилося, які вулиці, коли вони обслуговують, скільки у них за день виходить. Бо у нас бувало, що листоноша в один день обслуговує 70 пенсіонерів, а в інший день, до прикладу, два пенсіонери або п’ять пенсіонерів. Тим не менше, ті п'ять пенсіонерів жили в одному кінці села, в другому, третьому. Тобто вона ніби увесь день ходить, але ККД (коефіцієнт корисної дії – ред.) цієї роботи набагато менший", — каже директор з розвитку мережі Полтавського регіону "Укрпошти" Павло Шестопал.

Укрпошта. На Полтавщині змінюється графік пенсій
Тут листоноші забирають кореспонденцію. Суспільне Полтава

Тому зробили рівномірний розподіл обслуговування пенсіонерів, додав Шестопал.

"Є дні, коли дуже багато виплат, до прикладу, 15, 20 число. А є дні, коли виплат майже немає – 23, 24. Ми його, по-перше, рівномірно розподілили по кожному дню за кількістю, і кожен день тоді розподіляли більш ефективно по вулицях. Є пенсіонери, які отримували 20-го, а стали отримувати 5-го. Були навпаки, що отримували 10-го, а отримують 20-го", — говорить директор з розвитку мережі Полтавського регіону "Укрпошти" Павло Шестопал.

Нові дати виплат із липня впровадили у всіх селах Полтавщини, які обслуговують пересувні поштові відділення. Із серпня – у колишніх районних центрах.

Як повідомив Суспільному директор з розвитку мережі Полтавського регіону "Укрпошти" Павло Шестопал, нові дати виплат пенсій для жителів Полтави та Кременчука орієнтовно планують впровадити із 1 жовтня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок