Закликають йти на "вибори" та провадять антиукраїнську політику. Ще двом експолітикам з Луганська оголосили про підозру

Закликають йти на "вибори" та провадять антиукраїнську політику. Ще двом експолітикам з Луганська оголосили про підозру

Закликають йти на "вибори" та провадять антиукраїнську політику. Ще двом експолітикам з Луганська оголосили про підозру
Графіті на будинку в окупованому Луганську, 27 вересня 2022 року. Фото: АР

Ще двом колишнім політикам з Луганська оголосили про підозру в колабораціонізмі. Один з них — колишній член забороненої в Україні "Партії регіонів", інший — "Союзу Лівих Сил".

Про це повідомила пресслужба прокуратури Луганщини.

За інформацією прокуратури, житель Луганська та колишній член "Партії регіонів" з 2014 року активно підтримує війну РФ проти України. У 2018 році він став "депутатом народної ради ЛНР III скликання". Тут він обійняв посаду "заступника голови комітету народної ради ЛНР з питань державної безпеки та оборони, роботи правоохоронних органів та судової системи, законності, захисту прав та свобод людини та громадянина". А взимку 2023 року його призначили так званим координатором ЛДПР на окупованій Луганщині.

"Підозрюваний активно проводить заходи політичного характеру на підтримку дій країни-агресора на тимчасово окупованій території Луганської області. Крім того, виступає на камери пропагандистських медіа та закликає місцеве населення йти на вересневі "вибори", — йдеться у повідомленні.

Також за процесуального керівництва Сватівської окружної прокуратури повідомили про підозру ще одному колишньому українському політичному діячу. Підозрюваний до 2014 року очолював Луганську обласну організацію політичної партії "Союз Лівих Сил".

"Підозрюваний брав активну участь в проросійських заходах під назвою "руська весна", потім отримав посаду "радника голови правління Луганської облспоживспілки ЛНР". У лютому 2023 року став "головою ради регіонального відділення партії "справедлива Росія-патріоти-за правду" в ЛНР", — повідомили в прокуратурі.

За інформацією слідчих, підозрюваний провадить антиукраїнську діяльність та підписує так звані договори та меморандуми про співпрацю з іншими партіями "ЛНР"

Їм оголосили про підозру в колабораційній діяльності (частина 6 статті 111-1 КК України). Обом підозрюваним загрожує 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок