"Зрозуміли, що ніхто нічого не хоче міняти": на Рівненщині громада з настоятелем перейшли в ПЦУ

"Зрозуміли, що ніхто нічого не хоче міняти": на Рівненщині громада з настоятелем перейшли в ПЦУ

Купол храму
Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині до ПЦУ перейшла парафія Почаївської Ікони Божої Матері у місті Сарни, ініціював зміну конфесійної підлеглості настоятель храму. Він був серед майже трьохсот священників-підписантів листаСвященники УПЦ (МП) звернулися до митрополита Онуфрія із закликом негайно та остаточно розірвати будь-які стосунки з РПЦ після ракетного удару по Спасо-Преображенському кафедральному собору в Одесі. Лист-прохання опублікували 23 липня 2023 року. Знищення одеського собору вони назвали варварським. Духовенство просило скликати Собор УПЦ, де має відбутися остаточний розрив із РПЦ у зв’язку з геноцидом українців російськими окупантами. до митрополита Онуфрія про вимогу остаточного розриву будь-яких зв'язків з РПЦ.

Про це Суспільному 5 вересня розповів єпископ Рівненський і Сарненський ПЦУ Гавриїл Кризина, саме до його єпархії відбувся перехід у Сарнах.

Як перехід коментує єпископ

Зі слів Гавриїла Кризини, на Рівненському Поліссі вплив московського патріархату був "значний", але ситуація після початку повномасштабного вторгнення почала змінюватись.

"Рух на півночі Рівненщини почався, але він повільний", — сказав єпископ.

Перейшла громада в Рівненсько-Волинську єпархію ПЦУ, яка є однією із двох єпархій в області.

“Чим це прикметно — парафія перейшла разом зі своїм настоятелем. Бо кількість переходів є значною, але зі священниками — можна порахувати на пальцях рук", — додав Гавриїл Кризина.

За його інформацією, із близько ста парафій, які перейшли в ПЦУ на Рівненщині із часу отримання томосу, до Православної церкви України приєднався десяток священників.

“Тут ініціатива йшла від священника. Отець Віталій Кузьмич був в числі підписантів листа за канонічну незалежність УПЦ МП. Там було понад 300 священників, які мали мрію і надію, що їх почує керівництво УПЦ (МП) і почне процес за справжню автокефалію. Але їх не чули, отець Віталій це побачив явно і зрозумів, що перспективи нема", — пояснив єпископ Рівненський і Сарненський.

Він також додав, що в Рівненсько-Волинську єпархію перейшло сім парафій.

Що каже священник

Протоієрей Віталій Кузьмич Суспільному розповів, що рішення про перехід прийняли одноголосно.

"Це було рішення нашої релігійної громади і моє особисто. Спочатку ми сподівались, що керівництво УПЦ прийме якісь правильні рішення, щоб примирити православних в Україні. Але зрозуміли, що ніхто нічого не хоче міняти, тому рішення було таким. Всі чекали цього моменту", — сказав священник.

Минулої неділі, 3 вересня, громада провела перше богослужіння уже як частина ПЦУ.

"Вже рік ми частково молились українською мовою, частково слов’янською. Тому ми вже перейшли на українську і це було легко. А от з календарем — будемо бачити, поки що ми залишаємось на старому і це відбуватиметься поступово. Громаду треба підготувати", - додав настоятель.

Зі слів протоієрея, на Рівненському Поліссі, за його спостереженням, настрої у громадах, які підпорядковані УПЦ, "змінюються з кожним днем".

За даними управління культури, станом на початок 2023 року в області в УПЦ залишилась 481 громада. У 2022-му в ПЦУ перейшли майже сорок парафій.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок