У Дніпрі під час виїзної донації зібрали 13 літрів крові: куди передадуть

У Дніпрі під час виїзної донації зібрали 13 літрів крові: куди передадуть

донори у Дніпрі
Суспільне Дніпро

У Дніпрі 5 вересня у рамках кампанії "Розквітай", яку запустила Всеукраїнська організація ДонорUA, провели другу виїзну донацію крові.

Один з тих, хто долучився до акції — Юрій Носач. Чоловік розповів Суспільному: здає кров вчетверте, за весь час здав близько двох літрів. Стати донором його надихнули друзі.

"Сходити здати кров — це було таке, як зустрітися із друзями майже. А потім перетворилося з якоїсь культурної програми в звичку. Зараз дуже багато кому треба кров: і військовим, і дітям. Хочеться допомагати, чим можу", — сказав Юрій.

У Дніпрі збирали кров
Юрій Носач прийшов здати кров вчетверте. Суспільне Дніпро

Прийшла здати кров і місцева жителька Тетяна Адамова. Доноркою, говорить, стала у 2015 році і здавала кров вже 8 разів. Для неї донорство — простий спосіб зробити добру справу.

У Дніпрі провели другу виїзну донацію крові
Донорка Тетяна Адамова. Суспільне Дніпро

"У мене найпопулярніша група — перша позитивна. Але я бачу, що і в ній потреба є майже постійно", — розповіла жінка.

Станіслав Колкунов здає кров понад 15 років. Він — засновник клубу прокату каяків, тому долучився до акції й в інший спосіб. Каже, щоб поліпшити стан людей після донації крові, надає кожному з них годину плавання на каяках безоплатно.

Координаторка південно-східного регіону проєкту ДонорUA Тетяна Канчура розповіла: на виїзних донаціях люди почуваються спокійніше, ніж в лікарнях.

Виїзна донація крові у Дніпрі
Організаторка виїзної донації Тетяна Канчура. Суспільне Дніпро

"Це світова практика, коли донації проводять у громадських місцях — музеях, торговельних центрах, картинних галереях. Ми намагаємося імплементувати цей досвід в Україні", — сказала вона.

За словами координаторки проєкту, під час другої виїзної донації волонтери зібрали близько тринадцяти літрів крові. Це еквівалентно 87 врятованих життів. Зібрану кров передадуть для дітей онкогематологічного відділення в Дніпрі.

У Дніпрі збирали кров на виїзній донації
Зібрану кров передадуть для дітей онкогематологічного відділення. Суспільне Дніпро

Виїзні донації організатори планують проводити що два місяці. Долучитися до наступної виїзної донації можна, зареєструвавшись на сайті.

Авторка — Олеся Приходько

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок