У школах Чернівців запровадили роздільний збір сміття: як це працює

У школах Чернівців запровадили роздільний збір сміття: як це працює

У школах Чернівців запровадили роздільний збір сміття: як це працює
Урни для роздільного збору сміття. Фото: Суспільне Чернівці

У школах та дитячих садках Чернівців запровадили роздільний збір сміття. Зробили це за рішенням виконкому, яке ухвалили у липні. Відтак у приміщеннях закладів встановили чотири окремі контейнери для збору пластику, скла, металу та паперу. Як користуватися контейнерами, дітям пояснювали на уроках. Суспільне Чернівці розповідає, як працює роздільний збір сміття у школах громади.

"Потім сміття можна переробляти"

Семикласний Назарій навчається у Чернівецькій гімназії №13. У закладі встановили вісім контейнерів для роздільного збору відходів. Хлопець каже, завдяки цьому сміття потім зможуть переробити.

"Наприклад, якщо кидати пластик в смітник для пластику, то його можна переробляти. Так само з металом, склом і папером", – каже Назарій.

Контейнери для сортування сміття в гімназії №13
Контейнери для сортування сміття в гімназії №13. Фото: Суспільне Чернівці

"Ними зручно користуватись, я цьому легко навчилась. Ми так дбаємо про природу і сортуємо сміття. Для мене не було важко це зробити. Багато хто кидає сміття у роздільні контейнери. Вони теж навчились", – каже учениця Вікторія.

По чотири контейнери встановили на кожному поверсі закладу, щоб учням було зручно викидати сміття. Необхідну кількість контейнерів розраховували із загальної кількості учнів – їх у гімназії орієнтовно 600, розповіла Суспільному виконувачка обов'язків директора Лариса Месенчук. Контейнери купили за гроші з бюджету гімназії.

"Контейнерів достатньо. Ми придбали їх за кошти згідно свого кошторису. У нас були закладені кошти на придбання товарів, тому ми уклали договір і придбали ці смітникові контейнери за свої кошти. За контейнери заплатили орієнтовно 3 200 гривень", – каже Месенчук.

Також для дітей проводили навчання, як користуватися роздільними смітниками, каже Месенчук. Це робили на класних годинах або уроках екології. Крім цього консультували батьків у соціальних мережах.

Контейнери є у всіх школах

Роздільні контейнери встановили у приміщеннях усіх шкіл, розповіла Суспільному начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук. Це заклади робили за власні гроші. Водночас контейнери на території закладів мають встановити підприємства, які вивозять у місті побутові відходи, – це фірма "Макс-клін-сіті" та "Укрвторресурси-Буковина".

"Тому, якщо ми говоримо про кількість закладів освіти, то точно всі школи, позашкільні освіти й більшість закладів дошкільної освіти, але тут мова саме про вуличний збір. На вулиці контейнери встановлюють організації, які мають договір з Департаментом транспорту, щоб надавати такі послуги місту", – каже Ткачук.

Що відомо про сортування сміття у Чернівцях

  • У Чернівцях з 1 серпня 2022 року запровадили роздільний збір сміття. На частині вулиць міста розмістили контейнери з надписом "вторинна сировина". Туди треба викидати скло, метал, пластик та папір. Для решти — є смітник з наліпкою "органічні відходи".
  • У лютому схему роздільного збору сміття змінили – на майданчиках, де є щонайменше чотири контейнери, додатково встановили окремий контейнер для збору пет-пляшок.
  • У липні на засіданні виконкому ухвалили рішення про впровадження роздільного збору сміття у школах та дитсадках міста. Це мали зробити з 1 вересня.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок