ВАКС вдруге зменшив розмір застави ексголові Верховного Суду Князєву

ВАКС вдруге зменшив розмір застави ексголові Верховного Суду Князєву

Князєв
Ексголова Верховного суду України Всеволод Князєв на судовому засіданні, 20 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Новини

Вищий антикорупційний суд зменшив розмір застави ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву зменшили до 55 млн грн.

Про це йдеться у резолютивній частині ухвали суду, опублікованій в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, 31 серпня ВАКС частково задовольнив клопотання адвоката та зменшив Князєву розмір застави із 75 млн грн до 55 млн грн.

Повний текст ухвали буде оголошений о 17:00 5 вересня 2023 року.

20 липня Суд першої інстанції залишив ексголову Верховного суду Всеволода Князєва під вартою до 8 вересня з альтернативою застави у 75 мільйонів гривень. Адвокат Князєва Іван Староста подав апеляцію на це рішення та просив суд про будь-який інший запобіжний захід, який не пов'язаний з триманням під вартою. Також захист колишнього голови ВС України просив про зменшення розміру застави.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 107 млн гривень. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

Адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави до 75 млн грн.

На початок