На Рівненщині жінку засудили за крадіжку квітів з могили військового. Вона хотіла подарувати їх невістці

На Рівненщині жінку засудили за крадіжку квітів з могили військового. Вона хотіла подарувати їх невістці

На Рівненщині жінці оголосили вирок за вкрадені квіти з могили військовослужбовця. У Радивилівському райсуді, який розглядав цю справу, свій вчинок вона пояснювала тим, що "побачила красиві троянди та вирішила подарувати їх невістці на день народженння". Провину жінка визнала й отримала рік умовно.

Як йдеться у вироку Радивилівського райсуду, інцидент стався зранку 10 квітня 2023 року на кладовищі у селі Козин із непрацюючою уродженкою Карпилівки, матір'ю двох неповнолітніх дітей:

"Проходячи повз могилу військовослужбовця, побачила живі квіти і в неї виник злочинний умисел, направлений на заволодіння даними квітами. Нехтуючи моральними засадами суспільства щодо поваги до померлого та місця його поховання, діючи умисно, підійшла до могили та руками дістала квіти троянди у кількості 20 штук".

За цим фактом відкрили кримінальне провадження. Дії жінки правоохоронці кваліфікували як наругу над могилою. Санкція статті передбачає штраф від 17 000 до 68 000 гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала повністю, йдеться у вироку:

"Щиро розкаялася, просила суворо не карати. Пояснила, що прийшла на кладовище на могилу свого свекра, побачила красиві троянди та вирішила подарувати їх невістці на день народження".

При ухвалі вироку суд зважив на нетяжкість злочину, відсутність судимості в обвинуваченої, щире каяття, співпрацю зі слідством і те, що вона утримує двох неповнолітніх дітей. Жінці призначили рік позбавлення волі, застосувавши при цьому іспитовий термін.

За засудженою також залишили право на апеляцію.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок