Що буде на місці демонтованих пам’ятників Пушкіну, Ватутіну та Зигіну у Полтаві

Що буде на місці демонтованих пам’ятників Пушкіну, Ватутіну та Зигіну у Полтаві

Демонтований пам'ятник Ватутіну у Полтаві
Постамент пам'ятника Ватутіну після демонтажу скульптури. Фото: Суспільне Полтава

На місці демонтованих пам’ятників у Полтаві не планують встановлювати нові персоналії. Такі рішення і рекомендації архітекторів та художників з архітектурно-містобудівної ради. А на місці пам’ятника Ватутіну не будуть встановлювати жодні монументи.

Як розповіла Суспільному членкиня ради Ірина Особік, на місці пам’ятника радянському військовому Миколі Ватутіну планують відновити благоустрій території і озеленення, а на місці пам’ятника російському поетові Олександрові Пушкіну буде художня скульптура.

"Наша містобудівна рада — це дорадчий орган, ми формуємо рекомендації. На місці, де стояв Ватутін, там є Алея журналістів. І треба працювати з нею. Пам’ятник там з’явився випадково і сенсу туди щось знову ставити немає. Ми одностайно зійшлися на цій думці і думаю полтавці нас підтримають. Що стосується Березового скверу там теж заплановано відновити благоустрій, а також може з’явитись скульптура, не прив’язана до якоїсь персоналії".
Площа Київська у Полтаві
Київська площа (колишня площа Зигіна). Фото: Суспільне Полтава

Також на засіданні вирішили провести громадські обговорення та архітектурні конкурси щодо цих питань. За словами Ірини Особік, найбільше робіт планують на Київській площі.

"До питання цієї площі слід підійти комплексно. Слід врахувати аварійність цього перехрестя, тому ймовірно там спочатку слід розширити транспортне сполучення, вирішити питання з МАФами, і вже потім дивитись чи взагалі потрібен там пам’ятник і які його мають бути форми та розміри. Бо якщо ми спочатку там щось встановимо і потім почнем реконструкцію площі нас ніхто не зрозуміє. Це буде неправильно".

Що відомо про демонтаж пам'ятників Ватутіну, Зигіну та Пушкіну

  • 27 липня вранці комунальники демонтували пам'ятники російському поетові Олександрові Пушкіну та радянському військовому Миколі Ватутіну. Комунальники прибрали пам’ятники близько 7-ї ранку.
  • Рішення про демонтаж пам’ятників ухвалили 24 липня під час засідання виконавчого комітету міської ради. За це проголосував 21 член виконкому. Як повідомив Суспільному директор КП "Декоративні культури" Сергій Сілаєв, знесені пам’ятники перевезли на територію підприємства.
  • Монумент на честь радянського військового часів Другої світової війни Олексія Зигіна демонтували 4 серпня. Нині його зберігають на території підприємства "Декоративні культури".
  • На демонтаж усіх трьох пам'ятників з бюджету громади не спрямовували грошей.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок