Підрив Каховської ГЕС: ліквідація наслідків завершена, спалахів холери не виявили — головний санлікар України

Підрив Каховської ГЕС: ліквідація наслідків завершена, спалахів холери не виявили — головний санлікар України

Затоплення після підриву Каховської ГЕС
Затоплені території Херсонської області після підриву військами РФ Каховської ГЕС. Фото: керівник МВА Роман Мрочко/Telegram

Основний етап ліквідації наслідків катастрофи після підриву російськими військами Каховської ГЕС на Херсонщині завершився 30 серпня 2023 року. Далі ситуацію будуть контролювати екстрені служби за своїми напрямами.

Про це йдеться у звіті головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна на Урядовому порталі.

6 червня 2023 року після підриву Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей. Там проживало майже 900 тисяч людей, з них майже 700 тисяч — залишилися без доступу до питної води.

"Для потреб людей та недопущення спалахів інфекційних хвороб до зони надзвичайної ситуації доставили 148 тисяч тонн питної і технічної води. Центри контролю та профілактики хвороб видали 237 тисяч таблеток для знезараження питної води для жителів та підприємств водопостачання і об’єктів критичної інфраструктури",— повідомляють на сайті Урядового порталу.

Після теракту на Каховській ГЕС на території Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на базі центрів контролю та профілактики хвороб сформували 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

"Моніторинг профілактики хвороб проводився щоденно. Завдяки роботі спеціалістів ЦКПХЦентр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, медиків, екстрених служб та оперативному обміну інформацією з органами місцевого самоврядування, а також людям, які дотримувались обмежень та рекомендацій, вдалося уникнути спалахів інфекційних хвороб", — зазначив головний державний санітарний лікар України.

Також Кузін повідомив, що були організовані три інфекційних хаби для лікування пацієнтів з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру. В них обстежили більше ніж три тисячі людей і жодного випадку не зафіксували.

З липня 2023 року на територіях затоплених громад, де вода повністю відступила, а земля підсохла, фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту.

Морську та річкову води, а також з поверхневих водойм продовжать обстежувати.

"У перші дні після затоплення, за бактеріологічними показниками невідповідність санітарним нормам сягала 35%. Зараз рівень забруднення водойм знизився до 10% в окремих місцях. У випадку якщо будуть зафіксовані відхилення від норми чи невідповідність санітарно-гігієнічним нормам, органи місцевого самоврядування та громади будуть інформовані", — повідомив Ігор Кузін.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок