Заняття з конкуру: учасники змагань з Житомирщини розповіли, як готуються до конкурсів

Заняття з конкуру: учасники змагань з Житомирщини розповіли, як готуються до конкурсів

Вихованці кінноспортивних шкіл з Житомирщини розповіли про підготовку до змагань
Вихованці кінноспортивних шкіл з Житомирщини розповіли про підготовку до змагань. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Другого вересня в селищі Новогуйвинське кінноспортивні школи "Елібо" і "Домбай" з Житомирщини провели тренувальні змагання з конкуру. Вихованці шкіл розповіли кореспондентам Суспільного, як тренуються та готуються до таких змагань.

Конкур – подолання перешкод верхи на коні. Вершник клубу "Домбай" Артем Форись говорить, що без спорту не уявляє свого життя.

"Я уже не бачу сенсу йти кудись далі. Тим більше, це мені подобається. Я цим, можна так сказати, живу. У мене вже є свій кінь, тому я не можу просто так це кинуть", — каже Артем.

Учасник змагань — вершник клубу "Домбай" Артем Форись
Учасник змагань — вершник клубу "Домбай" Артем Форись. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Кобилу на прізвисько Аврора Артему рідні купили цього року. Хлопець розповідає, що разом із нею виступає вже на четвертих змаганнях. Зараз вона ретельно виконує команди, проте так було не завжди.

"Коли перший раз виїхала, вона всього боялася, — каже Артем. — Буквально на першому нашому виїзді я її буквально перетягував на іншу сторону бар’єра".

Артем Форись разом із Авророю
Артем Форись разом із Авророю. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Артем розповідає, що через загрозу обстрілів змагання чи тренування можуть відмінити. Іноді небезпеку неможливо передбачити.

"Я якось їздив на коні, і над нами пролетіли дві ракети, прямо над територією клубу. Кінь не злякався. Це єдине, що мене порадувало, бо я думав, що злечу з нього", — розповів Артем.

Для сестер Ульяницьких, вершниць клубу "Елібо", це перші змагання. Маргарита Ульяницька каже, що почала займатися спортом після кількох кінних прогулянок. Згодом привела до школи двоюрідну сестру Іванну.

Іванна та Маргарита Ульяницька (на фото зліва направо) вперше взяли участь у змаганнях з конкуру
Іванна та Маргарита Ульяницька (на фото зліва направо) вперше взяли участь у змаганнях з конкуру. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

"Я вмовила маму піти на свій день народження, — каже Маргарита. — Мама мене завезла в КСК "Елібо". Потім я сходила на декілька тренувань і подумала: мені якось нудно самій ходити, треба з собою когось брати. От і взяла з собою свою двоюрідну сестру, і ми почали з нею вдвох ходити".

Маргарита Ульяницька почала займатися спортом після кількох кінних прогулянок
Маргарита Ульяницька почала займатися спортом після кількох кінних прогулянок. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Кінний спорт допоміг стати витривалішою і більш врівноваженою, говорить Іванна Ульяницька.

"Раніше для мене пів години пішки це було складно. Зараз півтори години пішки — звичайний похід. Я не знаю, напевно, стала трохи спокійнішою, трохи спокійніше стала ставитися до речей", — розповіла Іванна.

Іванна Ульяницька каже, що в результаті занять спортом стала більш витривалою
Іванна Ульяницька каже, що в результаті занять спортом стала більш витривалою. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Дівчата їздять на поні на прізвисько Містика.

Маргарита та Іванна їздять на поні на прізвисько Містика
Маргарита та Іванна їздять на поні на прізвисько Містика. Новогуйвинське, Житомирщина, 2 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир

Маргарита Ульяницька розповідає, що працювати з Містикою складно.

"Її було важкувато заїздити, тому що ми займалися не дуже багато. Але за нас переживав і тренер через те, що з великої коняки ми можемо попадати. Нас посадили на цю Містику. З нею було достатньо складно — вона була з характером. Було досить складно і для нашого віку. Тому що ми були такі вже досить великуваті і нам було трішки незручно нею заїжджати", — розповіла Маргарита.

У майбутньому дівчата хочуть частіше їздити на змагання в "Equidas Club".

"Коли ти сідаєш на коня, він стає частиною тебе. Ви з ним, як одне ціле. Ти слухаєш його, він слухає тебе, і ви разом рухаєтеся далі", — сказала Іванна Ульяницька.

Як раніше розповідало Суспільне Житомир, на змаганнях з конкуру другого вересня взяли участь представники двох двох кінних шкіл Житомирщини — "Елібо" і "Домбай". Участь у тренувальних змаганням взяли діти 12-13 років. Це і досвідчені вершники, і початківці. Такі тренувальні змагання між школами Житомирщини проводяться вперше з 2005 року, розповів колишній вершник Михайло Антоненко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок