У Миколаєві розпочалася перевірка водоканалу на доброчесність

У Миколаєві розпочалася перевірка водоканалу на доброчесність

У Миколаєві розпочалася перевірка водоканалу на доброчесність
Миколаївський міський голова разом із партнерами, 4 вересня 2023 року. Фото: Миколаївська міська рада

У Миколаєві четвертого вересня розпочалася комплексна оцінка доброчесності комунального підприємства "Миколаївводоканал". Перевірку здійснюватиме компанія "Deloitte" за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI).

Про це повідомили на сайті Миколаївської міської ради.

Проєкт ініціював міський голова Олександр Сєнкевич. Для реалізації плану Антикорупційна ініціатива ЄС залучила експертів компанії "Deloitte" в Україні.

"Комплексна оцінка комунальних підприємств міста — наступний етап у покращенні роботи міських служб і підвищення рівня їхньої доброчесності. Перевірка "Миколаївводоканалу" — це пілотний проєкт, після його завершення проведемо таку оцінку і на інших підприємствах", — сказав миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Представник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Тарас Случик розповів, що оцінка доброчесності стане ще одним інструментом підвищення довіри міжнародних партнерів до міста.

"Ми плануємо з Миколаєвом довгострокову співпрацю. У нас тут відкрито Офіс підтримки доброчесності, який і зараз вже допомагає водоканалу з оцінкою закупівельного процесу, підготовкою тендерних пропозицій тощо", — розказав Тарас Случик.

Експерти "Deloitte" працюватимуть упродовж 24 тижнів.

Представник компанії Єгор Григоренко сказав, що миколаївський проєкт — складний та особливий.

"Йдеться про унікальні умови роботи водоканалу з точки зору досвіду, накопиченого за час повномасштабної війни. Є технологічна складність, адже підприємство велике та має понад тисячу працівників. Робота над проєктом у Миколаєві дозволить створити правове підґрунтя, що може стати сталою платформою доброчесності комунальних підприємств різних типів", — сказав Єгор Григоренко.

За словами старшої експертки з корпоративного управління компанії "Deloitte" Марини Римкіної, результатом оцінки стане не просто звіт, а дорожня карта для покращення роботи комунального підприємства.

Фінальний документ із результатами незалежного аудиту публічно презентують громадськості.

Методологію оцінки оновлять з урахуванням поточної ситуації в Миколаєві. Експерти перевірятимуть діяльність підприємства за такими напрямками:

  • загальне управління;
  • послуги;
  • комунікації;
  • корпоративне управління;
  • етичні аспекти;
  • управління активами;
  • закупівлі;
  • фінанси;
  • економіка.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок