На Вінниччині підтвердили сказ у 78 тварин

На Вінниччині підтвердили сказ у 78 тварин

На Вінниччині підтвердили сказ у 78 тварин
Фото(ілюстративне): УНІАН

У 78 тварин на Вінниччині виявили та лабораторно підтвердили сказ із початку цього року. Минулоріч за аналогічний період фіксували 33 випадки. Зростання складає 2,4 рази.

Захворювання зареєстрували у 28 собак,  37 котів, 12 лисиць та 1 корови. Про це повідомляють у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.

"Якщо вас вкусила чи подряпала дика або домашня тварина негайно зверніться за медичною допомогою, пройдіть обстеження та курс антирабічних щеплень (за призначенням лікаря)" – йдеться у повідомленні.

Щеплення від сказу залишається єдиним засобом запобігання захворюванню і призначається лікарем за певною схемою.

"Антирабічний імуноглобулін надає пасивний імунітет відразу, але на короткий час, тоді як вакцина дає його через два – три тижні, але надовго. Сказ  це невиліковна хвороба, тому уважність та обережність у поводженні з тваринами повинні бути правилами для кожної людини".

Вогнища сказу серед тварин в 2023 році реєструвалися у всіх районах області: у Гайсинському районі – 21 випадків, Вінницькому – 19 випадків (в т.ч. 1 випадок в м. Вінниця – кіт) , Тульчинському – 15 випадків, Жмеринському – 12 випадків, Могилів-Подільському – 7 випадків та на території Хмільницького району – 4 випадки.

У випадку виявлення тварин із ознаками сказу необхідно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за номером: (0432) 65-88-00.

На початок