ООН не має достатніх доказів для визнання геноциду в Україні — Мьосе

ООН не має достатніх доказів для визнання геноциду в Україні — Мьосе

Голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе
Голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе. Фото: Fabrice COFFRINI/AFP через Getty Images

Голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявив, комісія не дійшла висновку, що в Україні відбувається геноцид.

Про це Ерік Мьосе сказав на пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

"На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що (в Україні – ред.) відбувається геноцид", — сказав Мьосе.

За його словами, комісія не має достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації Конвенції про геноцид.

"Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. Наразі ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути "потреба" знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови (для визнання геноциду – ред.), які підтверджені судовою практикою", — пояснив Ерік Мьосе.

Водночас вів зазначив, що розслідування в Україні продовжуватимуть. За його словами, раніше комісія вже зазначала, що "в російських ЗМІ були певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду".

"Це одна лінія, якої ми дотримуємося, і ми її розглянемо. Але поки висновків немає", — сказав голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.

Мьосе пояснив, що "це питання не слід розглядати окремо від інших наших висновків".

"Як ви знаєте, ми виявили велику кількість воєнних злочинів. Ми виявили, що принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак (по енергетичній інфраструктурі України – ред.) з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи слід розглядати їх як злочини проти людяності. І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому я вважаю, що корисно подивитися на усе в контексті", – сказав Ерік Мьосе.

Воєнні злочини в Україні

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

На початок