"Ми роздали зброю людям, тому й відбили Миколаївщину" — начальник Миколаївської ОВА прокоментував слова міністра оборони

"Ми роздали зброю людям, тому й відбили Миколаївщину" — начальник Миколаївської ОВА прокоментував слова міністра оборони

"Ми роздали зброю людям, тому й відбили Миколаївщину" — начальник Миколаївської ОВА прокоментував слова міністра оборони
Віталій Кім. Фото: Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині на початку повномасштабної війни підрозділам територіальної оборони роздавали зброю, аби вони змогли стати на захист області та міста.

Про це під час телемарафону "Єдині Новини" четвертого вересня розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Віталій Кім прокоментував слова міністра оборони України Олексія Резнікова, який третього вересня сказав, що люди, які ухвалювали рішення про видачу зброї у військкоматах, брали на себе відповідальність за її використання.

"Ніхто не думає, що це було 24-25 лютого. А ті ж хлопці, яких зараз питають, вони під кулями, під обстрілами везли зброю й в інші міста. У Миколаїв, наприклад. Спитайте Віталія Кіма. Він чітко скаже: "Якби мені з Києва не привезли автомати, і я б їх не роздав цивільному населенню, яке зайшло в ТрО, то ми б не втримали Миколаїв". Якби ми не втримали Миколаїв — росіяни б пішли на Одесу, і Одеса, і Чорне море були б вже заблоковані. І була б інша картина", — сказав міністр.

У телемарафоні начальник Миколаївської ОВА розповів, що зброю на Миколаївщині надали у перші дні повномасштабного вторгнення.

"Перш за все я хочу подякувати Олексію Рєзнікову, тому що дійсно він врятував тим, що надав зброю для Миколаївщини. Це було дуже швидко. І він правий, дійсно, через те, що ми роздали зброю нашим людям, ми відбили Миколаївщину щонайменше у перші тижні, коли підійшли Збройні сили у повному сенсі та вигнали росіян з Миколаївщини", — говорить Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, юридичний облік документів про розповсюдження зброї в області та місті відбувався одразу.

"Що стосується паперів, у мене є дуже гарний перший заступник Георгій Решетілов, який з першого дня казав: "Це добре, це треба робити, але треба документи, треба все вирівнювати". У нас там на пів року назад чи на рік, що ми не знайшли з десяток автоматів чи пістолетів. Все інше у нас обліковано по всім структурам, і з силовими структурами у нас теж добре, тому що це питання ми оформлювали ще з лютого минулого року почали", — сказав начальник Миколаївської ОВА.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок