Суди у Рівному не призначили чоловікові пені за аліменти, бо лист він отримав через три місяці

Суди у Рівному не призначили чоловікові пені за аліменти, бо лист він отримав через три місяці

На Рівненщині суди першої та апеляційної інстанцій відмовили у стягненні пені з платника аліментів, оскільки лист поштою він отримав через три місяці після призначення відрахувань і не міг знати про існування таких стягнень. Про це повідомили в апеляційному суді та роз'яснили правові норми таких справ.

Суд присудив чоловікові сплачувати аліменти на утримання його 4-річної доньки до повноліття. Через це відкрили виконавче провадження для контролю за виконанням судового наказу, йдеться в інформації.

Оскільки почав утворюватись борг, позивачка звернулась в суд із позовом про стягнення пені. Їй перша інстанція відмовила, бо чоловік "довів, що не знав і не міг знати про існування як судового наказу про стягнення з нього на користь позивачки аліментів на утримання дитини, так і виконавчого провадження".

Жінка подала апеляцію. Під час розгляду суд вивчив трекінг поштових відправлень та встановив, що судовий наказ члени сім’ї відповідача отримали лише через три місяці і саме за цей період утворилась заборгованість зі сплати аліментів.

"Це доводить, що платник аліментів не був ознайомлений ані з судовим наказом, ані з виконавчим провадженням за цим наказом. Тому за таких обставин немає законних підстав вважати, що відповідач ухилявся від сплати аліментів, а тому його вини у виникненні заборгованості немає", — пояснили у пресслужбі апеляційного суду.

Там додали, що відповідач, дізнавшись про наявність судового наказу, погасив заборгованість, а відтак підстав стягувати з нього пеню немає. Такої ж позиції дотримався Верховний Суд у справі 2018 року, зазначивши, що "відповідальність настає лише за наявності вини платника аліментів, а не у всіх випадках".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок