Бугогард, Гард, Південноукраїнськ. У Южноукраїнську на Миколаївщині розпочалося голосування за нову назву міста

Бугогард, Гард, Південноукраїнськ. У Южноукраїнську на Миколаївщині розпочалося голосування за нову назву міста

Бугогард, Гард, Південноукраїнськ. У Южноукраїнську на Миколаївщині розпочалося голосування за нову назву міста
Панорама Южноукраїнська. Фото: Олександр Жебет

У місті Южноукраїнськ з 4-го до 23-го вересня триватимете голосування щодо нової назви міста. Місцеві жителі вибиратимуть з трьох варіантів — Бугогард, Гард, Південноукраїнськ.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця Южноукраїнського міського голови Марія Дроздова.

За словами Марії Дроздової, для опитування розроблені спеціальні бланки, де вказані три варіанти нової назви.

"Південноукраїнськ ‒ це переклад назви міста українською мовою, а назва "Гард" ‒ це тривав збір пропозицій від мешканців громади, й ці дві пропозиції набрали найбільшу кількість голосів. Також було опитування жителів, десь упродовж трьох тижнів попередніх. Надійшло близько 20-30 пропозицій. І набрала також підтримку назва "Бугогард", як альтернативна назва та третій варіант", — говорить посадовиця.

Комісія з найменування та перейменування визначила місця, де будуть встановлені скриньки для голосування.

"Визначено кілька пунктів для голосування. Деякі з них працюватимуть на постійній основі — виконавчий комітет, управління соціального захисту. Будуть працювати й тимчасові пункти для голосування по визначених днях для того, щоб збільшити кількість людей, які будуть мати можливість проголосувати. Це Центр надання адміністративних послуг, тому що він у нас працює в суботу та за довгим графіком в четвер, тобто до 20:00. Також для працівників атомної станції, за попереднім погодженням, у двох їхніх закладах будуть працювати пункти для голосування — це спорткомплекс "Олімп" та Палац культури "Енергетик", — розповіла Марія Дроздова.

Медпрацівники голосуватимуть за окремим графіком на робочих місцях.

"Також для працівників лікарні будуть організовані пункти голосування 21-го та 22-го вересня, там по декілька годин. Адже у них така робота, що їм складно буде знайти час для голосування", ‒ каже Марія Дроздова.

Участь у голосуванні беруть місцеві жителі, які реєстровані в місті. До перейменування можуть долучатися не тільки повнолітні, але й молодь від 16 років.

"Управління освіти за окремим графіком надасть змогу голосувати дітям старше 16 років. Це буде окремо організовано управлянням освіти", ‒ додає заступниця мера.

Зі слів Марії Дроздової, проголосувати можна лише один раз та для цього обов'язково необхідно мати із собою паспорт.

"Після голосування на засіданні комісії підрахують голоси. 24 вересня будуть скриті ці урни, розкладені по варіантах бюлетені. Після цього ще опрацьовані в електронному вигляді для того, щоб не було голосування однієї людиною повторно", — розповіла Марія Дроздова.

Комісія до кінця вересня має полічити голоси та оприлюднити назву-переможницю. Також підраховані результати голосування будуть направлені до Верховної ради України.

Що відомо про перейменування Южноукраїнська

  • У травні 2022 року в Южноукраїнську тривало обговорення щодо перейменування назв вулиць населених пунктів міської територіальної громади. Також планували змінити назву і Южноукраїнська. Питання активізувалося через військові дії РФ на території України.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви декількох населених пунктів у Миколаївській області через їхній "російськомовний характер". Зокрема, зі слів Тараса Кременя, йдеться про такі населені пункти як Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка та Луч.
  • Відповідно до пакета Законів про декомунізацію, що набули чинності у травні 2015 року, в Южноукраїнську перейменували майже 40 вулиць.
  • 27 квітня 2022 року колишня Южно-Українська АЕС була перейменована в Південноукраїнську атомну електростанцію.
  • Протягом 2021 — 2022 років до Южноукраїнської міської ради було декілька звернень від уповноваженого з питань захисту української мови Тараса Креміня щодо приведення у відповідність назв населених пунктів і вулиць до стандартів державної мови. Якщо адаптувати назву Южноукраїнськ до норм і правил мови, то перейменувати можна на Південноукраїнськ. Ініціативна група жителів виступає за зміну назви на Гард.
  • За словами доктора історичних наук Юрія Котляра, Південноукраїнськ є переходом на україномовну версію старої назви. Другий варінт нової назви міста — повернення та згадка справжнього історичного коріння найменування цієї місцевості — це назва Гард. Сама назва "гард" означає захисник, а "гарда" — своєрідна захисна частина різноманітної холодної зброї.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок