На Дніпропетровщині планують перейменувати село Першотравневе: селян запрошують до громадських обговорень

На Дніпропетровщині планують перейменувати село Першотравневе: селян запрошують до громадських обговорень

На Дніпропетровщині планують перейменувати село Першотравневе: селян запрошують до громадських обговорень
Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Кропивницький

На Дніпропетровщині планують перейменувати село Першотравневе, що у Покровській громаді Синельниківського району. Жителів села запрошують долучитися до подання пропозицій нової назви.

Про це сказано на Facebook-сторінці Покровської громади.

Пропозиції та зауваження щодо перейменування села можна подати до 14 вересня включно.

Надсилати їх потрібно у письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по-батькові, дати народження та адреси місця реєстрації людини, яка їх подає, на електронну пошту [email protected].

Також можна надіслати на адресу: вулиця Центральна, 20, селище Покровське, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 53600.

Крім того, охочі можуть заповнити гугл-форму або ж паперовий опитувальник, який роздадуть жителям села Першотравневе.

Пропозиції, подані мешканцями села Першотравневе, будуть взяті до уваги першочергово. Анонімні повідомлення та пропозиції до розгляду не приймають.

Що відомо про перейменування села Першотравневе на Дніпропетровщині

Громадське обговорення ініціювали для виконання вимог Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

У серпні 2023 року Український інститут національної памʼяті оприлюднив перелік населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики. До нього увійшли назви 35 міст та сіл на Дніпропетровщині, в тому числі і Першотравневе у Синельниківському районі.

За поясненням інституту національної пам'яті, назва Першотравневого ідентифікується з "вшануванням" 1 Травня – Міжнародного дня солідарності трудящих, який після встановлення радянської влади став яскравим прикладом масової радянської ідеологічної топонімічної номінації, спрямованої на глорифікацію пролетаріату як гегемона класової боротьби, рушійної сили Жовтневого перевороту 1917 року та майбутньої "світової революції".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок