"Колекція повна". Магнус Карлсен планує завершити гру в класичні шахи після перемоги у Кубку світу

"Колекція повна". Магнус Карлсен планує завершити гру в класичні шахи після перемоги у Кубку світу

"Колекція повна". Магнус Карлсен планує завершити гру в класичні шахи після перемоги у Кубку світу
Магнус Карлсен. Фото: AP Photos

Гросмейстер гратиме у них лише в "особливих випадках".

Норвежець Магнус Карлсен планує завершити кар'єру у класичних шахах. Про це лідер рейтингу FIDE повідомив у інтерв'ю виданню NRK.

Карлсен дотепер вигравав чемпіонат світу у класичних шахах, рапіді та бліці. Ба більше, у 2022 році Магнус втретє у кар'єрі об'єднав звання переможця світової першості з трьох видів шахів. Однак до 2023-го лідер світового відкритого рейтингу жодного разу не вигравав Кубок світу – мейджор з класичних шахів.

Цьогоріч норвезький гросмейстер виграв і Кубок світу з класичних шахів. На шляху до цього трофею Карлсен здолав у п'ятому раунді українського шахіста Василя Іванчука.

Після перемоги у Кубку світу норвежець виклав у своїх соцмеражах допис. У ньому Магнус написав: "Шахи? Пройдено".

Згодом норвезький гросмейстер заявив, що має намір закінчити з грою у класичні шахи, адже виграв трофей, якого прагнув останні кілька років. Карлсен зазначив, що гратиме у них головним чином з соціальною метою.

"Це був певним чином єдиний мейджор у класичних шахах, який я не вигравав. Тепер колекція повна, дуже цим задоволений. Зрозуміло, що завжди є речі, яких можна досягти, але знаю, що буду закруглятися з грою [у класичні шахи]. Напевно, буду грати в особливих випадках. Бажано, якщо це буде з соціальних причин, і більше для розваги", – розповів Магнус Карлсен.

Хто такий Магнус Карлсен

  • Магнус Карлсен – 32-річний норвезький гросмейстер.
  • Карлсен п'ять разів виграв чемпіонат світу з класичних шахів, здобув чотири "золота" світової першості з рапіду та шість – з бліцу.
  • У 2022 році Магнус відмовився від захисту чемпіонського титулу з шахів, яким норвежець володів з 2013 року.
  • У 2023 році норвезький гросмейстер став одним з підписантів листа, з вимогою дозволити виїхати з України на Кубок світу українському шахісту Василю Іванчуку.

На початок