Дружина військового з Кропивницького отримала грант на розвиток бізнесу від "єРобота"

Дружина військового з Кропивницького отримала грант на розвиток бізнесу від "єРобота"

Дружина військового з Кропивницького отримала грант на розвиток бізнесу від "єРобота"
Тетяна Лугинець на фоні театру в Кропивницькому. На одязі – вишивка із зображенням цієї будівлі. Фото: Facebook/Тетяна Лугинець

Дружина військового Тетяна Лугинець з Кропивницького стала першою переможницею в регіоні програми надання грантів для ветеранів та їх сімей на створення або розвиток бізнесу від "єРобота". Підприємство Тетяни п’ять років створює одяг, із символікою міста Кропивницький зокрема. Як отримати таку допомогу від "єРобота" в етері Українського Радіо Кропивницького пояснила заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома.

У першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. У 2023 році він припадає на 3 вересня. День підприємця почали відзначати у 1998 році указом Президента, щоб звернути увагу на важливу роль, яку вони відіграють у розвитку економіки країни.

Урядова програма безповоротних грантів "єРобота" 10 квітня 2023 року запустила новий напрямок для ветеранів, учасників бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу. Мета — підтримати підприємництво та створити нові робочі місця. Програму ще називають "Грант для ветеранів".

Гроші, надані підприємцям — а це можуть бути гранти до одного мільйона гривень — повертаються державі у вигляді сплачених податків та зборів.

Тетяна Лугинець говорить, продукція її бренду має попит серед клієнтів не тільки у регіоні, а й в Україні. Вона разом зі своєю командою створює дитячий, жіночий та чоловічий одяг та декорує його машинною вишивкою. Саме це і є особливістю вбрання.

Дружина військового з Кропивницького отримала грант на розвиток бізнесу від "єРобота"
Тетяна Лугинець з командою створюють одяг з вишивкою. Фото: Facebook/Тетяна Лугинець
"Ми створюємо патріотичний, проукраїнський одяг — від мінімалізму до великої вишивки. Для нас дуже важливо, щоб українці обирали українське, підтримували місцевих виробників та економіку нашої країни. Так ми змінимо країну на краще та дамо їй шанс тримати достойні позиції", – вважає підприємниця.

Дружина військового з Кропивницького отримала грант на розвиток бізнесу від "єРобота"
Одяг із зображенням театру у Кропивницькому. Фото: Facebook/Тетяна Лугинець

Тетяна Лугинець заснувала бренд одягу, зокрема, щоб з його допомогою розповідати про місто Кропивницький.

"Коли я 20 років тому навчалася у Києві й казала одногрупникам, звідки я родом, вони всі питали: "А де це?". Я тоді дуже дивувалася: як це люди не знають? Наше місто в центрі країни, тут створили перший професійний театр, бійці з Кропивницького захищали Донецький аеропорт у 2014 році. Ми маємо про це розповідати українцям та світові, але навіть не всі кропивничани про все це знають. Наш одяг зручний, сучасний і патріотичний".

За словами грантерки, державні гроші будуть спрямовані на купівлю обладнання, матеріалів, оренду приміщення та рекламну кампанію. Для виконання умов програми та впровадження нових технологій виробництва створять два додаткових робочих місця.

Хто може подаватись на програму від "Грант для ветеранів"

Для створення чи розвитку власного бізнесу учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей можуть отримати "Грант для ветеранів" у "Дії" в сумі до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень і до 1 мільйону, розповіла Наталя Невідома.

  1. До 250 тисяч гривень — мають створити одне робоче місце.
  2. До 500 тисяч гривень – на умовах співфінансування з державою 70 на 30 та створення два робочих місця.
  3. До 1 мільйона – підприємець має працювати не менше трьох років, співфінансування 70 на 30, створення чотирьох робочих місць, з них – два для учасників бойових дій або особам з інвалідністю внаслідок війни.

На початок